Domů » Bleskovky » LG G3 dostává v České republice Android 5.0 Lollipop

LG G3 dostává v České republice Android 5.0 Lollipop

-

Aktualizace telefonu LG G3 (recenze) na poslední verzi systému Android 5.0 Lollipop byla v Evropě slavnostně odpálena minulý týden, jako první se dočkali majitelé telefonu z polské distribuce a od britského Vodafonu. České zastoupení LG nás ujistilo, že v našich končinách má být vlna aktualizací spuštěna počátkem prosince, podle Google+ skupiny LG G3 (CZ/SK) se tak děje právě dnes.


Zdroj obrázku

Aktualizace probíhá skrze OTA a vyžádá si něco přes 0,5 GB. Pokud máte telefon z jiné, než české distribuce, nezoufejte. Seznam evropských zemí, v nichž k aktualizaci LG G3 na Android 5.0 probíhá, jej již poměrně široký a brzy se tak dostane na každého. 

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. neregistrovany (neregistrovaný)

  hlaste zmeny!

  zajimalo by mne co se zmenilo hlavne se spravou pametove karty jestli lze editovat pres externi galerii a souborove manazery..

  • Ty jsi to zcela nepochopil:) Aplikace musely pro 4.4 KK šmejd upravit svůj kód, aby data dávala do povolené složky. To se v 5.0 L sice opět mění, ale opět se musí změnit i aplikace, která si nyní musí žádat o povolení i do ostatních složek (typicky souborové managery). To že máš eLko automaticky neznamená, že to ta aplikace může dělat. Musí být upravena v souladu s požadavky eLka, tedy pokud např. daný soub. manager již vydal aktualizaci, bude moci pracovat i v jiných složkách (snad ve smyslu plných práv…).

  • Upřesňuji, vždy je myšlen soub. manager třetích stran, nikoli od výrobce zařízení, který tak jako tak ty práva má (to by pak už bylo hodně smutný).

 2. zatím počkám,jestli nebudou problémy.s to pam.kartou by mě to zajimalo taky.

 3. Matej (neregistrovaný)

  Mam cz verziu a zatial nic

 4. Matej (neregistrovaný)

  podla tohto CZ verziu este nevypustili

  [odkaz]

 5. Radek (neregistrovaný)

  Ten obrázek, co vidíte, je z mého tel. screenu a můj telefon je z německé distribuce. Tak jen aby bylo vše vyjasněno.

 6. Panton (neregistrovaný)

  Já mám cz verzi a update mám od včera. zatím to běhá pěkně svižně a rychle a pozoruji i lepší držení baterie, ale zatím jsem v polovině dne, tak uvidím večer :)

 7. no to já taky,koupeno kasa.cz,první várka a nic

 8. Lucas (neregistrovaný)

  taky už jsem ho včera nainstaloval. Rumunská distribuce. Zatím jsem spokojenej

 9. krendal (neregistrovaný)

  Já aké stále nic a co jsem psal na info LG, tak mi odepsali, že uvolnění pro CZ distribuci proběhne až na přelomu roku ………..

 10. Zakoupen u vodafonu, dnes v poledne aktualizace naistalovana…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).