LG Eclipse: Čtyřjádro se 2 GB RAM a velkým HD displejem

Společnost LG nedávno oznámila příchod nového modelu LTE2, který jako první nabídne 2 GB paměti RAM. Na internetu se záhy začaly objevovat ohlasy, že kromě nadstandartní hodnoty operační paměti je ostatní hardware spíše průměrný a nemůže se tak rovnat špičkovým smartphonům současnosti. Nově však unikly informace o dalším připravovaném smartphonu ze stáje korejského výrobce, který se má údajně stát jeho vlajkovou lodí. V kuloárech se o něm hovoří jako o LG Eclipse 4G LTE (LS970) a jak již název napovídá, telefon bude primárně podporovat LTE sítě (a zřejmě tedy bude cílit na jen na americký a korejský trh).

  

Mezi hlavní lákadla bude bezpochyby patřit operační systém Android 4.0, čtyřjádrový procesor od Qualcommu (MDM9615) s taktem 1,5 GHz, grafický akcelerátor Adreno 320 a rovné 2 GB operační paměti RAM. O zobrazovací schopnosti se bude starat 4,67“ displej s rozlišením 768 x 1280 pixelů. Údajně se máme těšit i na 13Mpx fotoaparát s možností nahrávání fullHD videa a přední 1,9Mpx kamerku pro videohovory. Pro uživatelská data bude k dispozici 16 GB úložného prostoru. Zda bude přítomen i slot na paměťové karty, zůstává prozatím zahaleno tajemstvím. O dostatečnou výdrž se postará Li-Ion akumulátor s kapacitou 2100 mAh. Dle neoficiálních informací má LG Eclipse spatřit světlo světa v posledním čtvrtletí letošního roku. V naší redakci se už nyní těšíme na srovnání čtyřjádrového čipsetu od Qualcommu s konkurencí od Samsungu a NVidie.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku