Domů » Bleskovky » LG Class oficiálně: Kovová premiéra s průměrným hardwarem

LG Class oficiálně: Kovová premiéra s průměrným hardwarem

Společnost LG dnes představila očekávaný smartphone LG Class, který se od všech předešlých telefonů korejského výrobce liší především zpracováním – jeho příjemně tenké tělo je vyrobeno z kovu. Bohužel prémiové zpracování se neodrazilo do vnitřní výbavy, která je spíše průměrná.

  

Veškeré dění se bude odehrávatna 5″ displeji s HD rozlišením, motorem je dnes již slabší Snapdragon 410 od Qualcommu. Naštěstí na pamětech výrobce nešetřil, RAM má 2 GB, vnitřní úložiště 16 GB a je možné jeho rozšíření paměťovou kartou.

  

Na pořizování snímků je připravena 8Mpx čelní kamerka (stejná jako v LG G4), vystouplý fotoaparát na zádech disponuje rozlišením 13 Mpx a přisvětlovací diodou. Pod ní se již tradičně nachází trojice ovládacích tlačítek pro zamknutí telefonu a změnu hlasitosti.

   

Telefonu nechybí ani konektivita skrze NFC a LTE, podporované frekvence bohužel neznáme. Elektrárnou je v tomto případě baterie o kapacitě 2 050 mAh, operačním systémem je Andorid 5.1 Lollipop.

  

LG svůj první kovový smartphone začíná prodávat v domovské Koreji za 400 tisíc wonů, což je v přepočtu asi 8 200 korun bez DPH. V tomto případě se platí spíše za kovové tělo, které bude vyvedeno ve zlaté, stříbrné, modro-černé a později i bílé barvě. O dostupnosti tohoto modelu za hranicemi Jižní Koreje prozatím nemáme žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Škoda, že LG je mezi těmi výrobci, co neumí využít spodní hranu přístroje na něco jiného než logo, třeba na HW tlačítka….

 2. Snapdragon 410 v mobilu za 8200 Kč bez DPH a cla? Jako vtip dobré.

  • Márty (neregistrovaný)

   Vážně? Tak porovnej jiné kovové telefony známých výrobců s podobnou výbavou ;)

  • PePe (neregistrovaný)

   Lenovo Vibe Z2, S410, 2GB RAM, 32 GB ROM, 7900 Kč…

 3. shield (neregistrovaný)

  [odkaz] cena 7k až 11k

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).