Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Lenovo po šesti letech poprvé ve ztrátě: Na vině je restrukturalizace a odpisy mobilní divize

Lenovo po šesti letech poprvé ve ztrátě: Na vině je restrukturalizace a odpisy mobilní divize

Čínská společnost Lenovo je největším výrobcem počítačů na světě a i přes celkový pokles jejich prodejů si ve třetím čtvrtletí letošního roku upevnila podíl v tomto odvětví – aktuálně jí patří 21,2 procenta trhu. I když Lenovu meziročně vzrostly tržby o 16 procent na 12,2 miliard dolarů, nemůže mít z posledních finančních výsledků radost, neboť poprvé po šesti letech neukončilo čtvrtletí v zisku, ale ve ztrátě.

  

Čistá ztráta ve výši 714 milionů dolarů je způsobena zejména restrukturalizací společnosti, která v uplynulém čtvrtletí přišla na 600 milionů dolarů. Dalších 324 milionů dolarů muselo Lenovo odepsat kvůli neprodaným smartphonům. Čínský výrobce je nicméně přesvědčen, že koupě mobilní divize americké Motoroly byl dobrý krok, prodeje smartphonů mimo Čínu vzrostly z 19 na 70 procent, a meziročně stouply tržby mobilní divize Lenova o 11 procent. Lenovo tak očekává zisk mobilní divize v horizontu jednoho až dvou nadcházejících čtvrtletí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. steelspace (neregistrovaný)

    Proč tam nedali Android? Škoda neprodaných telefonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel