Domů » Bleskovky » Lenovo Yoga Tab 3 Plus na oficiálních renderech: Mnohem lepší výbava a 18 hodin výdrže

Lenovo Yoga Tab 3 Plus na oficiálních renderech: Mnohem lepší výbava a 18 hodin výdrže

Na berlínském veletrhu IFA nebude chybět ani společnost Lenovo, která zde zřejmě omladí portfolio svých Yoga tabletů. Na internet se nyní dostaly tiskové rendery a specifikace desetipalcového tabletu, který má nést označení Yoga Tab 3 Plus.

Lenovo-Yoga-Tab-3-Plus-10-1472023370-0-12

Oproti loňskému modelu Yoga Tab 3 si novinka polepší snad ve všech směrech, byť konstrukce a design se viditelně nemění – stále se bude jednat o tablet s proměnnou tloušťkou, přičemž nejširší místo bude tradičně tvořit váleček ukrývající vysokokapacitní baterii, reproduktory od JBL a praktický stojánek s otvorem, za nějž je možné tablet pověsit. Baterie má mít kapacitu 9 300 mAh, což údajně postačí na 18 hodin nepřetržitého používání, její nabíjení zajistí konektor USB-C. Hmotnost má být 683 gramů, tloušťka zbytku těla pouze 4,7 mm.

Čelní strana tabletu bude patřit desetipalcovému displeji, jehož rozlišení čtyřnásobně naroste, z 1 280 × 800 px na velmi slušných 2 560 × 1 600 px. Poměrně citelně má narůst i výkon, Qualcomm Snapdragon 210 vystřídá Snapdragon 650, který doplní 3 GB RAM. Pro ukládání dat poslouží 32GB vnitřní paměť, případně paměťová karta, chybět nemá ani varianta se slotem na SIM kartu a podporou sítí LTE. Tablet dostane 13Mpx fotoaparát a Android 6.0 Marshmallow.

Očekává se, že Lenovo Yoga Tab 3 Plus v desetipalcové variantě přijde na 349 EUR (asi 9 500 korun), případně za 399 EUR (asi 10 800 korun) za LTE variantu. O modelu s menší úhlopříčkou displeje zatím nemáme žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Lenovo Yoga tablet jsou velmi povedené,dnes jsem si s jedním vystaveným v pražském datartu pohrával a přemýšlí že ho koupím tátovi k vánocům.
  Mě se líbí také ale od lenovo mám už moc dobrý 7″ s proudem, od asusu x550 notebook a samozřejmě moto x smartphone, takže využití by nenašel, jako dárek to ale bude fajn.

 2. Radaz (neregistrovaný)

  Když Lenovo uvedlo poprvé na trh Yoga tablet, hned jsem věděl, že tenhle tablet je to pravé. Ta praktická konstrukce prostě nemá chybu. Žádná obyčejná deska, žádná zbytečná dokovací klávesnice, stojánek, všechno pěkně v jednom kuse.
  Pravda, hardware výbava první Yogy nic moc, ale mi šlo především o výdrž. A tu, deklarovanou 18 hodinovou splňuje právě díky slabšímu hardware. Druhá série pro vylepšení už na tuto výdrž nedosáhne.
  Tak si říkám, jak to má vydržet 18h když na tuto verzi nasadili display s tak velkým rozlišením. Zřejmě se jedná o údaj při přehrávání hudby za vypnuté obrazovky.

 3. Koukám že chlapci obšlehli repro od HP.

 4. jmenopriezvisko

  Mně se právě ten ovál moc nelíbí, vzhledem k ceně a faktu, že existují i moc pěkné varianty přímo s kovovou klávesnicí od Lenova, tak jsou ty tablety zajímavý především dobrým poměrem cena výkon a dobře kalibrovanými panely.

  Zkoušel jsem používat iPad s klávesnicí a je to na dvě věci. Nová smart keyboard je lepší než dřívější 3rd party klávesnice jako Zagg, ale chybí tomu Android. iOS plnohodnotný počítač nenahradí, ten systém je moc omezený. Kdežto android, kde je více office appek, přímý přístup k vnitřnímu úložišti a žádný sandboxing si najde širší uplatnění.

 5. ANDY SVk (neregistrovaný)

  A dufam že pride yoga 3 plus pro s HD projektorom konečne

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).