Lenovo propouští. Ruší Moto X5 a výrobu nevýdělečných Moto Mods

Čínská společnost Lenovo restrukturalizuje činnost své mobilní divize, která stojí za telefony Motorola Moto. V tomto týdnu například propustila velkou část zaměstnanců z ústředí v Chicagu, údajně něco mezi třetinou a polovinou. Podle oficiálního vyjádření společnosti se jedná o méně než 2 procenta veškeré vlastní pracovní síly na celém trhu, a tato redukce zaměstnanců nemá mít vliv na pokračování smartphonů řady Moto Z.

Moto X5 bohužel nedorazí

Bohužel některá konkrétní zařízení tyto změny postihnou. Podle informací serveru Android Police byla například zcela zastavena práce na smartphonu Moto X5, tedy nejvyššího modelu značky bez podpory modulárního příslušenství Moto Mods.

Lenovo se bude v budoucnu soustředit zejména na zbývající řady Moto E, G a Z; letos jsou očekávány tři modely z řady Moto G a po dvou telefonech z řad Moto E a Moto Z.

Méně „divokých“ modulů

Omezena má být také výroba modulů Moto Mods. Namísto těch, které osloví pouze omezený počet trhů, se chce Lenovo věnovat více těm modulům, které osloví většinu a přinesou společnosti nějaký zisk. Je tedy možné, že již neuvidíme fotoaparáty Hasselblad či přídavné projektory, a do popředí se dostanou přídavné baterie, stylové kryty, apod.

Kromě toho Lenovo chystá zcela nový Mod nazvaný Virtual Viewer, který nebude ničím jiným, než náhlavní soupravou pro konzumaci obsahu ve virtuální a patrně i rozšířené realitě, což naznačuje výřez pro fotoaparát. Cenu a datum představení zatím neznáme, možná dorazí s novou generací smartphonů řady Moto Z.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku