Domů » Bleskovky » Lenovo propouští. Ruší Moto X5 a výrobu nevýdělečných Moto Mods

Lenovo propouští. Ruší Moto X5 a výrobu nevýdělečných Moto Mods

Čínská společnost Lenovo restrukturalizuje činnost své mobilní divize, která stojí za telefony Motorola Moto. V tomto týdnu například propustila velkou část zaměstnanců z ústředí v Chicagu, údajně něco mezi třetinou a polovinou. Podle oficiálního vyjádření společnosti se jedná o méně než 2 procenta veškeré vlastní pracovní síly na celém trhu, a tato redukce zaměstnanců nemá mít vliv na pokračování smartphonů řady Moto Z.

Moto X5 bohužel nedorazí

Bohužel některá konkrétní zařízení tyto změny postihnou. Podle informací serveru Android Police byla například zcela zastavena práce na smartphonu Moto X5, tedy nejvyššího modelu značky bez podpory modulárního příslušenství Moto Mods.


Lenovo se bude v budoucnu soustředit zejména na zbývající řady Moto E, G a Z; letos jsou očekávány tři modely z řady Moto G a po dvou telefonech z řad Moto E a Moto Z.

Méně „divokých“ modulů

Omezena má být také výroba modulů Moto Mods. Namísto těch, které osloví pouze omezený počet trhů, se chce Lenovo věnovat více těm modulům, které osloví většinu a přinesou společnosti nějaký zisk. Je tedy možné, že již neuvidíme fotoaparáty Hasselblad či přídavné projektory, a do popředí se dostanou přídavné baterie, stylové kryty, apod.

Kromě toho Lenovo chystá zcela nový Mod nazvaný Virtual Viewer, který nebude ničím jiným, než náhlavní soupravou pro konzumaci obsahu ve virtuální a patrně i rozšířené realitě, což naznačuje výřez pro fotoaparát. Cenu a datum představení zatím neznáme, možná dorazí s novou generací smartphonů řady Moto Z.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kleinak
Uživatel
kleinak

Motorola potažmo Lenovo si za to může sama. Měl jsem na vyzkoušení Moto Z2 Play s Hasselblade modulem. Telefon za 13tis a ten modul za 5500kč. A můžu říct, že s tím modulem na focení se ten telefon již nedá používat, je to neohrabané, těžké, bere to baterii z telefonu a stojí to moc. Kupoval jsem to na zkoušku proto, že jsem to chtěl porovnat s mou 4roky starou L1020 a výsledek? L1020 je stále nejlepší. Ten Hasselblad i když má lepší xenonový blesk, je totiž až 2x větší naž u L1020, má perfektní optický zoom, který opravdu funguje i… Číst vice »

lukass71
Uživatel
lukass71

Ono, co jsem cetl recenze/videa, tak ten Hasselblade modul je uplne k nicemu a kvalita fotografii je i horsi nez u samotne Z2ky. Bohuzel..

bob
Anonym
bob

Mely tam dat android :)

Martin123
Uživatel
Martin123

On se někdo diví moto mods byla kravina už od samého začátku.

palko
Anonym
palko

Sám si kravina :D