Domů » Bleskovky » Lenovo propouští. Ruší Moto X5 a výrobu nevýdělečných Moto Mods

Lenovo propouští. Ruší Moto X5 a výrobu nevýdělečných Moto Mods

Čínská společnost Lenovo restrukturalizuje činnost své mobilní divize, která stojí za telefony Motorola Moto. V tomto týdnu například propustila velkou část zaměstnanců z ústředí v Chicagu, údajně něco mezi třetinou a polovinou. Podle oficiálního vyjádření společnosti se jedná o méně než 2 procenta veškeré vlastní pracovní síly na celém trhu, a tato redukce zaměstnanců nemá mít vliv na pokračování smartphonů řady Moto Z.

Moto X5 bohužel nedorazí

Bohužel některá konkrétní zařízení tyto změny postihnou. Podle informací serveru Android Police byla například zcela zastavena práce na smartphonu Moto X5, tedy nejvyššího modelu značky bez podpory modulárního příslušenství Moto Mods.

Lenovo se bude v budoucnu soustředit zejména na zbývající řady Moto E, G a Z; letos jsou očekávány tři modely z řady Moto G a po dvou telefonech z řad Moto E a Moto Z.

Méně „divokých“ modulů

Omezena má být také výroba modulů Moto Mods. Namísto těch, které osloví pouze omezený počet trhů, se chce Lenovo věnovat více těm modulům, které osloví většinu a přinesou společnosti nějaký zisk. Je tedy možné, že již neuvidíme fotoaparáty Hasselblad či přídavné projektory, a do popředí se dostanou přídavné baterie, stylové kryty, apod.

Kromě toho Lenovo chystá zcela nový Mod nazvaný Virtual Viewer, který nebude ničím jiným, než náhlavní soupravou pro konzumaci obsahu ve virtuální a patrně i rozšířené realitě, což naznačuje výřez pro fotoaparát. Cenu a datum představení zatím neznáme, možná dorazí s novou generací smartphonů řady Moto Z.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Motorola potažmo Lenovo si za to může sama. Měl jsem na vyzkoušení Moto Z2 Play s Hasselblade modulem.
  Telefon za 13tis a ten modul za 5500kč. A můžu říct, že s tím modulem na focení se ten telefon již nedá používat, je to neohrabané, těžké, bere to baterii z telefonu a stojí to moc. Kupoval jsem to na zkoušku proto, že jsem to chtěl porovnat s mou 4roky starou L1020 a výsledek? L1020 je stále nejlepší. Ten Hasselblad i když má lepší xenonový blesk, je totiž až 2x větší naž u L1020, má perfektní optický zoom, který opravdu funguje i na velice vzdálené objekty, ale i přesto, výsledná fotografie je u L1020 lepší. L1020 má méně šumu a je taková méně kostečkovaná, prostě fotky z L1020 vs Hasselblad ve výsledku lepší. Pro mě zklamání.
  Pokud Lenovo začalo s těmi módy, tak muselo počítat s tím, že několik let ty telefony co ten mód budou moct používat, musí být stále stejné a trochu cenově dostupnější.A dokonce, ty módy jsou tak trochu omezení, jelikož je nikde jinde nepoužijete. Připadají mi jako Mrkwosoft. Z chvástáním jak bude VW10 skvělí a použitelný, věnují do toho hodně peněz, reklam i nějaké ty telefony a za 2 roky to celé pohřbí. Který člověk po tom všem by si něco takového koupil?????? A to WP používám již 5let.
  Škoda. Škoda pro ně.
  Tohle není vize do předu

  • Ono, co jsem cetl recenze/videa, tak ten Hasselblade modul je uplne k nicemu a kvalita fotografii je i horsi nez u samotne Z2ky. Bohuzel..

 2. Mely tam dat android :)

 3. On se někdo diví moto mods byla kravina už od samého začátku.

 4. Lenovo stojí za * at jsou to telefony, nebo notebooky nebo „thinkpady“…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).