Domů » Bleskovky » Lenovo představilo svůj první smartphone s Windows: Střední třída, co zvládá Continuum

Lenovo představilo svůj první smartphone s Windows: Střední třída, co zvládá Continuum

Už několikrát se objevila značka Lenovo v prezentacích Microsoftu jako partner pro výrobu smartphonů s mobilními Windows, dosud jsme však žádný takový smartphone neviděli. To se dnešním dnem mění, neboť čínský výrobce představil smartphone netradičně nazvaný SoftBank 503LV. Jméno si telefon vypůjčil od japonského mobilního operátora, pro nějž byl na zakázku vyroben.

lenovoo

SoftBank 503LV svým designem příliš neohromí, kolem 5″ displeje s HD rozlišením se rozprostírají poměrně široké rámečky, nejvíce mohutně pak působí zcela holá brada – tlačítka pro ovládání telefonu jsou součástí displeje. Situaci alespoň částečně zachraňují materiály, čelo i záda jsou ze skla, tělo telefonu pak obepíná kovový rámeček. Fotoaparát na čelní straně má rozlišení 5 Mpx, hlavní fotoaparát má rozlišení 8 Mpx.

Uvnitř telefonu tepe poctivá střední třída – Snapdragon 617 a 3 GB RAM. Tato kombinace telefonu zajišťuje podporu počítačového režimu Continuum, ostatně japonský operátor s tímto telefonem cíli především na firemní zákazníky. Vnitřní úložiště má kapacitu 32 GB a je možné jej rozšířit paměťovou kartou. Telefon si bere energii s 2 250 mAh baterie, s níž váží 144 gramů, tloušťka telefonu je pak 7,6 mm.

SoftBank je dceřiná společnost amerického operátora Sprint
SoftBank je dceřiná společnost amerického operátora Sprint

Lenovo SoftBank 503LV se má na japonský trh dostat v říjnu za prozatím neupřesněnou cenu. My si na tento telefon můžeme s jistotou nechat zajít chuť, což je škoda; telefonů s Windows 10 Mobile je jako šafránu, a těch, co podporují počítačový režim Continuum ještě méně. Uvidíme, zda tento model bude v podání Lenova jenom výkřik do tmy nebo první z mnoha vlaštovek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
72 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments