Domů » Bleskovky » Lenovo představilo lehký 8“ tablet s Androidem a procesorem od Intelu

Lenovo představilo lehký 8“ tablet s Androidem a procesorem od Intelu

Ačkoliv Lenovo bude na veletrhu IFA své produkty představovat až zítra v rámci tiskové konference, která začíná ve 14:00, již dnes čínská společnost odhalila svůj nový osmipalcový tablet s Androidem, který pohání procesor od Intelu. Jmenuje se Lenovo TAB S8 a do obchodů se dostane za atraktivní cenu.

  

Lenovo TAB S8 oslní poměrně kompaktním tělem, jeho tloušťka činí 7,87 mm, hmotnost je 295 gramů. Osmipalcový displej vklíněný mezi tenké rámečky nabízí rozlišení 1920 × 1200 pixelů, na čelní straně mu ještě dělají přítomnost průduchy stereoreproduktorů Dolby a čelní kamera s rozlišením 1,6 megapixelů. Na zádech se nachází hlavní fotoaparát se světelností f/2.2, který pořizuje snímky v rozlišení až 8 Mpx.

  

V útrobách tabletu netepe ani čip od Qualcommu nebo MediaTeku, ani nVidia Tegra. Lenovo tento model osadilo čtyřjádrovým 64-bitovým Atomem Bay Trail Z3745 od Intelu, kterému sekundují 2 GB operační paměti. Vnitřní paměť je pak 16 GB, bohužel Lenovo se o možnosti jejího rozšíření v tiskové zprávě nepochlubilo. Za to se pochlubilo konektivitou, kterou tvoří Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a variantně bude tento model nabízen i se slotem na SIM kartu a podporou sítí LTE.

     

Vestavěná baterie o kapacitě 4 290 mAh má zajistit sedmihodinovou výdrž, tablet bude dodáván v černé, modré, žluté a bílé barvě. Operačním systémem je Android ve verzi 4.4 KitKat. Lenovo TAB S8 bude dostupný již na začátku září, cena za nejnižší konfiguraci (tedy bez LTE) bude 199 USD (4 200 Kč bez DPH).   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).