TOPlist

Lenovo obléklo své notebooky do kůže. Přivítejte stylové modely Yoga 9i

lenovo yoga 9i

Společnost Lenovo zvolila poslední den letních prázdnin jako datum premiéry svých nových počítačů. Oznámení nových produktů přichází s drobným předstihem před zahájením třídenního berlínského veletrhu IFA, který se v letošním roce odehraje spíše jako konference bez účasti veřejnosti. Mezi nově představené počítače, které se dostanou na letošní předvánoční trh, patří rodina Yoga 9i.

lenovo yoga

Lenovo Yoga Slim 9i: kůže, sklo a nové procesory od Intelu

Nejprve se podívejme na model Yoga Slim 9i, který je nástupcem počítače S940. Jedná se o notebook tradiční konstrukce, který zaujme svými kompaktními rozměry a hmotností – v pase má pouze 1,37 cm a váží 1,26 kg. Lenovo se chlubí tenkými rámečky okolo displeje, který tvoří dotykový IPS panel s úhlopříčkou 14“ a rozlišením až 2 160 × 3 840 pixelů. Počítač na první pohled přitáhne pozornost díky koženému víku, což je u notebooků značky Lenovo pro běžné spotřebitele novinka.

lenovo yoga slim 9i

Netradiční materiály Lenovo zvolilo i uvnitř, opěrky zápěstí v okolí touchpadu jsou totiž skleněné a opatřené vrstvou proti ulpívání otisků prstů. Touchpad je rovněž skleněný a poskytuje haptickou odezvu, klávesnice má zase novou funkci Smart Sense, která upravuje úroveň podsvícení na základě okolních světelných podmínek. Originálním prvkem je také postranní hardwarový přepínač, který odpojí webkameru od přísunu elektrické energie. Webkamera umí rozpoznávat uživatele podle uživatele, přítomná je i funkce, která vás upozorní na to, že vám někdo kouká přes rameno.

lenovo yoga slim

Lenovo Yoga Slim 9i pohání nejnovější procesory Intel Core Tiger Lake s grafikou Intel Xe, které poskytují nejen velký výkon, ale rovněž nativní podporu technologie Thunderbolt 4 (na těle jsou 3 porty) a moderní Wi-Fi 6 (Gig+). Operační paměť může dosahovat kapacity až 16 GB, vnitřní úložiště může být až 2TB. Počítač má podle specifikací výrobce vydržet až 20 hodin na jedno nabit

Lenovo Yoga 9i: malý a velký konvertibl

Pokud je vám milejší konvertibilní konstrukce, můžou vás zaujmout počítače Yoga 9i (bez přídomku Slim). Jedná se o 14 a 15,6“ konvertibly, u nichž lze displejovou část obtočit okolo klávesnice, přičemž novinkou v konstrukci je otočný reproduktor, který vždy míří tam, kam displej.

Zajímavé je, jak rozdílnou výbavu Lenovo pro 14 a 15,6“ varianty zvolil. Menší model se v mnohém podobá variantě Slim, neboť jej pohání příští generace procesorů Intel Core s grafikou Intel Xe a podporou Thunderboltu 4, zatímco patnáctka si musí vystačit se současnými procesory Intel Core 10. generace a Thunderboltem 3. U čtrnáctky si rovněž můžete navolit kožené víko.

Cena a dostupnost

Novinky od Lenova bude možné zakoupit v říjnu letošního roku, kdy se dozvíme i podrobnější specifikace. Ceny budou následující:

  • Lenovo Yoga 9i ve 14“ variantě bude startovat na 1 399 USD (asi 30 800 korun bez DPH)
  • Lenovo Yoga 9i ve 14“ variantě s koženými zády přijde minimálně na 1 699 USD (asi 37 400 korun bez DPH)
  • Lenovo Yoga 9i v 15,6“ verzi přijde na 1 799 USD (asi 39 600 korun bez DPH)
  • Lenovo Yoga Slim 9i bude startovat na 1 599 USD (asi 35 200 korun bez DPH)
Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku