Domů » Články » Lenovo na MWC přijelo s trojici tabletů: Dva pohání Android, jeden Windows

Lenovo na MWC přijelo s trojici tabletů: Dva pohání Android, jeden Windows

Čínská společnost Lenovo včera v rámci veletrhu MWC představila nové přírůstky do svého tabletového portfolia. Novinky tvoří dvojice tabletů se systémem Android a jeden kousek s Windows 8.1 with Bing.

Lenovo Tab 2 A10-70

Největší a nejvýše postavený model nese IPS displej o úhlopříčce 10,1″ o rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů. Čelní stranu dále tabletu dotváří čočka čelní kamerky s rozlišením 5 megapixelů, zadní fotoaparát se pyšní rozlišením 8 megapixelů. Pro maximální audiovizuální zážitek jsou navíc záda tabletu vybavena reproduktory pyšnícími se certifikací Dolby Atmos.

  

Uvnitř tabletu tepe čtyřjádrový procesor od MediaTeku s taktem 1,5 GHz za podpory 2 GB operační paměti. Data lze ukládat na 16GB úložiště nebo na paměťovou kartu do velikosti 64 GB. Konektivitu zajišťuje duální Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0, v nabídce rovněž nebude chybět model se slotem na SIM kartu a podporou sítí LTE. Baterie o kapacitě 7 000 mAh má udržet tablet naživu při průměrném užívání 15,5 hodiny.

Tablet má půdorysné rozměry 171 × 247 mm a tloušťku 8,9 mm, jeho hmotnost se zastavila na 509 gramech. Operačním systémem je Android 4.4 KitKat, výrobce však plánuje upgrade na nejnovější Lollipop během června letošního roku. Na pulty obchodů přijde Lenovo Tab 2 A10-70 v modré nebo bílé barvě za cenu 199 USD (5 000 Kč bez DPH), respektive 249 USD (6 200 Kč bez DPH) za LTE model. K dispozici by měl být již v dubnu letošního roku. 

Lenovo Tab 2 A8

Druhou novinkou je osmipalcový model s Androidem, jeho výbava však prakticky v žádném bodě nekopíruje výbavu větší novinky. Osmipalcový IPS displej dostal do vínku rozlišení 720 × 1 280 pixelů, čelní kamerka však dostala rozlišení pouze 2 megapixely. Čelní strana je dále vybavena dvojicí reproduktorů s certifikací Dolby Atmos. Zadní fotoaparát tohoto modelu je pětimegapixelový.

  

Srdcem osmipalcového modelu je čtyřjádrový MediaTek s taktem 1,3 GHz podpořený 1 GB operační paměti. Vnitřní úložiště bude nabízeno variantně 8 nebo 16 GB, přičemž dalších 32 GB přidá slot na paměťovou kartu. I tento tablet bude nabízen ve variantě s podporou sítí LTE, a to navíc na dvou SIM kartách. Baterie o kapacitě 4 290 mAh zajistí tomuto tabletu šťávu na osm hodin práce.

  

Lenovo Tab 2 A8 má rozměry 125 × 210 × 8,9 mm a váží 360 gramů. Nabízen bude v bílé, černé, modré a růžové barvě za cenu 129 USD (3 200 Kč bez DPH) nebo 179 USD (4 400 Kč bez DPH) za LTE verzi. Do obchodů má tento model dorazit v červnu letošního roku s Androidem 5.0 Lollipop na palubě.

  

Lenovo MIIX 300

Posledním přírůstkem je osmipalcový tablet se systémem Windows 8.1 with Bing. Rozlišení displeje je v tomto případě 800 × 1 280 pixelů, maximální udávaný jas je 300 nitů. O výkonovou stránku věci se tradičně stará Intel Atom, přičemž doplněn může být až 2 GB operační paměti. Vnitřní paměť bude variantně 32 nebo 64 GB a bude ji možné navíc rozšířit paměťovou microSD kartou.

  

O pořizování snímků se postará dvojice fotoaparátů, jejichž rozlišení bohužel výrobce v technické zprávě neuvedl. Stejně tak neuvedl, zda přijde na trh varianta s podporou operátorských sítí, vystačit si tak budeme muset s Wi-Fi a Bluetooth. Hliníkové tělo tabletu má rozměry 130 × 215 × 9,3 mm a váží 360 gramů včetně baterie, která má zajistit sedmihodinovou výdrž.

  

Součástí softwaru Lenova MIIX 300 je roční předplatné služby Office 365, i s ním bude tablet nabízen za cenu 149 USD (3 700 Kč bez DPH). Na pulty obchodů má přijít někdy v červenci letošního roku. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Ta nudle s Widlema je otřesná – pro koho to je? Kdo si něco tak nepraktického a ošklivého koupí?

  • 1280×800 je stejný displej jako má třeba teď Miix. Jenomže to by chtělo nečučet jenom na blbě vyfocenej obrázek a taky trochu přemýšlet.

  • GreenArrow: jj, taky furt přemýšlím, jak skloubit to rozlišení a to co vidíme na tom kvalitním obrázku:)

  • dany (neregistrovaný)

   kdybys takovou nudli s vidlema mel,tak bys takove kraviny nekecal,nazdar

 2. jirxu (neregistrovaný)

  proč nekritizuješ i ten Lenovo Tab 2 A8?? ten je snad jeste užší v poměru stran:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).