Domů » Články » Lenovo Legion Phone Duel 2: je to ještě smartphone, nebo kapesní herní konzole?

Lenovo Legion Phone Duel 2: je to ještě smartphone, nebo kapesní herní konzole?

Pokud jste fanoušky herních smartphonů a pokukujete po novém zařízení, můžete si do výběru přidat další kousek. Po letošních jarních telefonech Red Magic 6 Pro, ASUS ROG Phone 5 a Black Shark 4 Pro nyní přichází další herní bestie a opět se jedná o přehlídku těch nejdivočejších parametrů v jedné krabičce. Přivítejte Lenovo Legion Duel 2.

Lenovo Legion Duel 2: konstrukce navržená pro pohodlné hraní

Představená novinka není na první pohled úplně běžný telefon. Ani ostatní smartphony sice nevypadají nijak obyčejně, ovšem Lenovo udělalo ještě pár kroků navíc. Namísto pouhého doplnění RGB prvků nebo triggerů má Legion Duel 2 zcela unikátní konstrukci, která je přizpůsobena maximálnímu komfortu při hraní.

Lenovo Legion Phone Duel 2 1

Jelikož se většina „velkých“ her hraje v režimu na šířku, došlo u Lenova k netradičnímu rozmístění prvků – veškerá výpočetní výbava se ukrývá uprostřed telefonu, přičemž tuto část zevnějšku telefonu reprezentuje vystouplý modul obsahující ventilátor, RGB logo a čočky fotoaparátu. Po stranách od tohoto modulu jsou pak umístěny dvě baterie, což má hned několik výhod – telefon je v ruce vyvážený a baterie do rukou nehřejí tolik jako výpočetní jednotka uprostřed.

Lenovo Legion Phone Duel 2 1 1

Ve znamení dvojek

Dva akumulátory jsou také jedním z důvodů, proč má smartphone v názvu slovo Duel. Dvojek totiž na telefonu najdeme víc než dost – dvě baterie, dva ventilátory, dva haptické motory, dva páry ultrazvukových postranních tlačítek, dvě citlivé dotykové plochy na zádech, stereo reproduktory a dokonce i dva nabíjecí porty USB-C.

Dva jsou také zadní fotoaparáty, hlavní má rozlišení 64 Mpx, širokoúhlá kamerka je pak 16megapixelová. Nejzajímavější je bezesporu selfie kamerka, kterou Lenovo umístilo do zamykacího tlačítka na pravé straně. Tam se nachází ve formě výsuvného fotomodulu, přičemž výhodu tohoto nezvyklého umístění ocení především ti, co při hraní rádi streamují svoji tvář. Selfie kamera je postavena na 44Mpx snímači od Samsungu.

Lenovo Legion Phone Duel 2 6

Perfektní podívaná

Herní smartphone také vyžaduje perfektní displej, což Lenovo v tomto případě splňuje do puntíku. Použitý AMOLED panel má úhlopříčku 6,92“, Full HD+ rozlišení, vysoký jas 1300 nitů a také vysokou obnovovací frekvenci 144 Hz. Rekordní je pak obnovovací frekvence dotykové vrstvy, která snímá prst uživatele ve frekvenci 720 Hz. Dotyková plocha navíc obsahuje dvě oblasti, které reagují na úroveň tlaku.

Lenovo Legion Phone Duel 2 2

Displej obklopují symetrické rámečky, přičemž díky výsuvné selfie kamerce nebylo nutné dělat do zobrazovače výřezy nebo otvory. Pod panel se vešla optická čtečka otisků prstů, v rámečku nad a pod displejem zase najdeme široké výdechy stereo reproduktorů s certifikací Dolby Atmos.

Dobře uchlazený Snapdragon

Lenovo Legion Duel 2 pohání čipset Qualcomm Snapdragon 888, který je chlazen jak pasivní chladicí komorou, tak aktivním systémem Twin Turbo Fan. Ten dokáže použitý čipset uchladit až o 40 procent lépe než běžné smartphony. Spodní ventilátor nasává horký vzduch, prohání jej přes měděný chladič a vypouští jej druhým ventilátorem ven. Čipset je v telefonu doplněn o 12, 16 nebo 18 GB RAM, úložiště může mít kapacitu až 512 GB.

The Ultimate Gaming Phone!

Turbo nabíjení dvěma kabely najednou

Další specialitou tohoto telefonu je nabíjení; telefon totiž obsahuje hned dva USB-C konektory – jeden na spodní straně, druhý pak nalevo uprostřed, což je výhodnější umístění při hraní her. Použít však můžete oba najednou (dodávaná nabíječka má dvě zdířky) a využít tak rekordně rychlé nabíjení s výkonem 90 Wattů. Z nuly do 100 procent tak dokážete nabít duální 5500mAh akumulátor za pouhou půlhodinu. V systému si však můžete nastavit i režimy pro optimalizaci nabíjení pro zajištění co nejdelší životnosti akumulátorů.

Lenovo Legion Phone Duel 2 4

Bezdrátové nabíjení chybí, stejně tak musíme zapomenout na sluchátkový jack, slot na paměťové karty nebo zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu. Mimochodem fyzická odolnost také není nic, v čem by tento telefon exceloval, což dokazuje devastující test youtubera JerryRigEverything.

The coolest phone I've ever broken - Legion Duel Phone 2

Cena a dostupnost

Lenovo Legion Phone Dual 2 bude dostupný v černé nebo bílé barvě, tento měsíc půjde do prodeje v Číně, do Evropy se dostane v květnu letošního roku. Cena za variantu 12/256 GB je stanovena na 799 EUR (asi 20 700 korun), verzi s 16 GB RAM a 512GB úložištěm seženete za 999 EUR (asi 26 tisíc korun). Cena varianty s 18 GB RAM je zatím neznámá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Pokud vim, tak po sw strance je to telefon jako kazdy jiny. A po hw v podstate taky, pouze ma aktivni chlazeni, ale jinak bezi na normalnim snapdragonu. Cili ano, je to jen smartphone. Plnohodnotne konzolove hry se na nem spoustet nedaji, logicky, takze jen dalsi nesmyslne lakadlo pro decka. Zrovna v telefonu bych opravdu pohyblive casti typu fen nechtel…

  2. nevím, nevím...

    Taky hlavně značka zaměřená na pc sortiment jako je tomu u Asusu. Uvidíme co ještě svede ve své 4 generaci Shark od Xiaomi, což je asi do třetice všeho konečného poslední vážný konkurent Rogu Phone. Na druhou stranu, Lenovo se zdaleka tak, ať už cíleně nebo v důsledku charakteru části produktů, neprofiluje jako značka s pomalu spíš sub brandem, než jen logem pro nějakou linii, jak je tomu u série ROG. Jinak řečeno, pro image Lenova, by nebylo tak citelným, ať už kladem nebo mínusem, pokud by se mu jeho mobil povedl či nepovedl. To už spíš Razer Phone se měl o něco (lepšího) pokusit.

  3. 799Euro je 20700kč a 999Euro je 16000kč… To jsou přepočty

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).