TOPlist

Legendární Sokoban nyní i pro Pocket PC!

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

SokobanHru Sokoban, legendární to logickou hru již z dob osmibitových počítačů, jistě není třeba dlouze představovat. Princip hry je vskutku triviální – bedny rozmístěné (nepříjemně) po každém levelu je třeba dostat na vyznačená políčka, přičemž bednu je možno pouze posunovat (nikoli táhnout za sebou) a to vždy pouze jednu. To vše při minimálním počtu pohybů. Zní to možná jednoduše, ovšem zaručuji vám, že s přibývajícími levely už bude obtížnost pekelně znát.
Nová verze této hry, kterou má na svědomí tým Resco, je určena pro Pocket PC se systémem WM 2003 nebo WM 5.0. Nabízí celou stovku úrovní, ve kterých se navštívíte celkem čtyři skladiště. Celé dění budete sledovat z izometrického 3D pohledu. A pokud vám bude slibovaných sto levelů málo, pak nebude nic snazšího, než si v připraveném editoru dotvořit vlastní. Hraní budou zpříjemňovat líbezné melodie, já sám však při dlouhém hraní takovýchto her hudbu raději vypínám, ať je jakkoli “příjemná“. Zajímavou funkcí je možnost rotovat herní plochu. Cena byla stanovena na únosných 15 USD. Demo stahujte zde.

 

Nový Sokoban v kostce:
– Výborná hratelnost
– Isometrická 3D grafika
– 2 základní charaktery a mnohé další volně ke stažení
– 100 základních levelů, level editor
– Prostředí čtyř odlišných skladišť
– Možnost ukládat nejlepší skóre v každém levelu
– Povedený zvukový doprovod
– Optimalizované ovládání jednou rukou
– Podpora QVGA i VGA rozlišení
– Přímá podpora zařízení s čtvercovými displeji (Treo 700W, HP 65xx,..)

Screenshoty:

Sokoban PPCSokoban PPC

Sokoban PPC

Na závěr ještě pár slov k historii této hry:
Slovo Sokoban znamená v přímém překladu správce skladiště. Koncept Sokoban se stal vítězným projektem na hráčské soutěži roku 1980 v Japonsku. Jejím autorem byl Hiroyuki Imabayashi, prezident společnosti Tkinking Rabbit Inc. Od té doby vznikaly verze Sokobana pro všechny možná herní platformy a byly vytvořeny stovky levelů.

Zdroj: Pocket PC Thoughts

Autor článku Radek Mikudík
Radek Mikudík

Kapitoly článku