Domů » Bleskovky » Kvalitnější fotky díky technologii ISOCELL Plus: dostane Note9 výrazně lepší fotoaparát?

Kvalitnější fotky díky technologii ISOCELL Plus: dostane Note9 výrazně lepší fotoaparát?

Premiéra Samsungu Galaxy Note9 se blíží, letos by mohl dorazit výrazně dříve než jeho předchůdce, spekuluje se o polovině letošních letních prázdnin. Korejský gigant se bude muset velice snažit, aby Note9 zaujmul v mnoha oblastech a nehovořilo se o něm pouze jako o zvětšeném Galaxy S10 se stylusem. Jedním z taháků by mohl být například vylepšený fotoaparát.

Menší pixely, vyšší citlivost

Loňský Galaxy Note8 byl například prvním vlajkovým Samsungem s duálním fotoaparátem. Jeho přímý nástupce zřejmě další čočky přidávat nebude, zato by se mohl dočkat nové technologie ISOCELL Plus, kterou Samsung včera představil na svém blogu. Nová technologie má přinést lepší izolaci jednotlivých pixelů, a to díky výměně stávající kovové mřížky za matici z nového inovativního materiálu vyvinutého společností Fujifilm.

Jejím použitím má dojít k eliminaci optických ztrát způsobených odrážením a absorbováním příchozího světla. Díky tomu má ISOCELL Plus poskytnout až o 15 procent vyšší citlivost, a také umožní zmenšit jednotlivé pixely až na 0,8 mikronu bez ztráty kvality. Toto řešení se tak bude hodit zejména pro mobilní fotoaparáty s vysokým rozlišením nad 20 megapixelů.

Dostane se už do Galaxy Note9?

Samusng hodlá technologii ISOCELL Plus demonstrovat na blížícím se Mobile World Congressu v Šanghaji. Načasování vydání této zprávy nasvědčuje, že se s ní poprvé setkáme u připravovaného Galaxy Note9, byť to Samsung pochopitelně přímo nepotvrzuje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Nemá Xenon blesk? To bude zas nářku, to bude breku, to se Samsung se zlou potáže :DD

  • Nj, už pět let nevznikl žádný použitelný telefon ????

  • Ne UNI. Jako telefon je vše OK. Ale fotoaparáty v těch mobilech mají ještě rezervy. Zrovna teda ten blesk, tam je slabina všech.

  • Pokud chápu, jsou aktuálně špatně displeje (OLED, zahnutí, notch), špatně jsou blesky (LED), mikrofony (neHAAC), aku (den výdrže), každý desátý (iPhone), …..

  • Chápeš špatně.

  • Uni, zkus znovu a pomalu použít tu kouli co máš na krku a zkus zapnout chápání.

  • Nemá H44C mikrofony? Chudák uživatel..

  • Jestli to nemá W10M, nikdo to kupovat nebude.

 2. Jako majitel Note 8 mohu říci jediné. Nic co nemá SPEN už nechci. Asi tak.

 3. spis by mel mit o 1 fotak min a byt lehci

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).