KT Spider: telefon, tablet, netbook a herní konzole v jednom

Na letošním veletrhu IFA v Berlíně byla k vidění celá řada zajímavých zařízení. Velké pozornosti se těšilo hybridní zařízení s názvem KT Spider.

Základem celé sestavy je telefon s operačním systémem Android 2.3 s velkým displejem o úhlopříčce 4,5 palce. Na WVGA rozlišení zapomeňte, výrobce vsadil na trochu vyšší hodnotu 1280 x 800 pixelů. Dostatečný výkon zajistí 1,5GHz dual-core procesor od Qualcommu, kterému bude dělat společnost 1 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Další prostor pro data bude možné získat díky slotu na microSD karty (až 32 GB). Ve výbavě telefonu nechybí Wi-Fi, Bluetooth, GPS, microUSB (podpora USB Host přes redukci), microHDMI ani trio senzorů (gyroskop, proximity a světelné čidlo). Na zadní straně je umístěný 8MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou a možností záznamu videa ve fullHD rozlišení. Tahle „krabička“ s tloušťkou pouhých 9,34 milimetrů a hmotností 141 gramů poslouží jako základ pro další příslušenství, díky kterému z ní snadno vykouzlíte tablet, netbook nebo herní konzoli. Telefon pouze stačí vložit do připraveného doku. U netbooku najdeme prostor pro vložení na přední straně pod klávesnicí, displej telefonu by v tomto případě měl fungovat jako touchpad. Po připojení k notebooku nebo tabletu se spustí speciální uživatelské prostředí postavené na Androidu 2.3.

- - -
Telefon KT Spider snadno proměníte v netbook, tablet nebo herní konzoli

Telefon nabízí 1 710mAh akumulátor, tablet i notebook jsou vybaveny samostatnou baterií o kapacitě 6 400 mAh. U této dvojice rozšiřitelného příslušenství najdeme 10,1″ displej s rozlišením 1280 × 768 px (WXGA) a dva stereo reproduktory. Samotný tablet (s vloženým zařízením) má hmotnost 678 gramů a rozměry 249,8 x 176,5 x 12,5 milimetrů. V případě notebooku se nám zatím rozměry ani hmotnost zjistit nepodařilo. Na své si přijdou i příznivci her, protože se speciálním dockem jej snadno proměníte v gamepad. KT Spider by se měl začít prodávat v Koreji na přelomu listopadu a prosince a na začátku roku 2012 se počítá s rozšířením na další trhy. Doufejme, že KT vsadí také na Evropu, protože o podobná zařízení by zde určitě byl zájem. Informace o ceně zatím nebyly zveřejněny, ale pozitivní je informace, že každý modul půjde koupit zvlášť.

Zdroj: AreaMobile

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku