Kovový Samsung Galaxy Alpha má být představen 13. srpna: Nahradí současný top model Galaxy S5?

Neustále opakující se design a laciné plasty jsou telefonům od Samsungu vytýkány již dlouhou dobu, dlouho se proto spekulovalo o příchodu prémiové varianty vlajkové lodi Galaxy S5, jejíž tělo má být zhotoveno z kovu. Příchod tohoto modelu se nezadržitelně blíží, podle posledních spekulací se má jmenovat Samsung Galaxy Alpha.


Samsung Galaxy Alpha na uniklých snímcích

Hardwarové parametry už ale nemají být tak lákavé jako v případě Galaxy S5. Displej má nabídnout úhlopříčku 4,8″ a pouze HD rozlišení (1280 × 720 pixelů), což se ale může pozitivně projevit na výdrži baterie a také výkonu, který má telefonu dodávat výkonný osmijádrový procesor Exynos 5433 s grafickým čipem Mali-T628 a 2 GB operační paměti RAM. Uživatelská paměť nebude rozšiřitelná paměťovou kartou, 32 GB by ale mělo pro běžné použití dostačovat každému. Hlavní fotoaparát má mít rozlišení 12 Mpx, přední kamerka pak 2 Mpx.

 

Kovové tělo telefonu údajně nabídne velmi kvalitně zpracovaná tlačítka a slot na nanoSIM. Představení se má odehrát již 13. srpna, což jsou tři týdny před dříve spekulovanou premiérou na berlínském veletrhu IFA. Galaxy Alpha tak zřejmě nebude nástupcem současného Galaxy S5, ale spíše alternativou pro ty, kteří nebudou prahnout po Full HD displeji, ale raději dají přednost designu a ušlechtilým materiálům.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku