Domů » Bleskovky » Konkurence pro Uber? Google údajně chystá taxíky bez řidiče

Konkurence pro Uber? Google údajně chystá taxíky bez řidiče

Autonomní vozidla s technologií od Google se prohání Amerikou od roku 2012, v loňském roce navíc Google představil vlastní prototyp, který v současnosti jezdí v ulicích měst na severu Kalifornie. Podle serveru Bloomberg se Google chystá svá autonomní vozidla uplatnit v taxikařině.

  

Pro zákazníky by služba mohla fungovat podobně jako Uber, a to i přesto, že Google do Uberu v roce 2013 investoval stovky milionů dolarů a sám Uber měl zájem si od Google autonomní vozidla koupit. David Drummond, viceprezident Google pro rozvoj společnosti, prý údajně plány Google představil několika zaměstnancům Uberu, včetně screenshotů mobilní aplikace, skrze kterou má být možné si autonomní taxíky objednávat.

 

Je tedy možné, že se z partnerů brzy stanou nesmiřitelní konkurenti, v současnosti má Google například integrovaný Uber přímo do svojí mapové aplikace. Navíc sám David Drummond bude mít zřejmě potíže se střetem zájmů, neboť kromě své pozice v Google působí jako člen představenstva v Uberu. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    Pro někoho koho by to zajímalo tady: [odkaz]

    • mna to zaujima astrasne ma to tesi ze vdaka takymto civilizovanym produktom trhu vznikaju moznosti ako nahradit prepotenych ludi strojmi a aplikaciami a usetrit miliardy prostriedkov…future is near…ci snad si to myslel opacne? vsakze nie si jeden z tych opicich ludi z jaskyne, ktory by racej pislai pisacim strojom listy a chodili parnou lokomotivou? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).