Domů » Bleskovky » Konečně: Oficiální aplikace YouTube je zpět ve Windows Phone Store

Konečně: Oficiální aplikace YouTube je zpět ve Windows Phone Store

Do Windows Phone Store se po dlouhém čekání opět vrátila oficiální aplikace YouTube. Po strastiplném a dlouhém vývoji od prostého pluginu pro mobilní stránky v roce 2010, přes vybavený nástroj porušující řadu podmínek služby letos na jaře se teď Microsoftu konečně podařilo najít s Googlem společnou řeč a vytvořit dílo, za které se obě společnosti rozhodně nemusejí stydět.

  

Hlavní předností nové aplikace je možnost nahrávání videí na server přímo z telefonu, která je ale dostupná pouze pro zaříízení s Windows Phone 8. Potěší i příjemné uživatelské prostředí a svižné reakce. Dobře zpracované je také vyhledávání a správa odběrů kanálů. 

  

Negativem je pro české uživatele pokulhávající lokalizace. Vzhledem k tomu, že na programu zřejmě pracoval překladatelský tým Microsoftu a nikoliv Googlu, budeme se muset smířit s trochu jiným názvoslovím, než na jaké jsme zvyklí odjinud. Například Odběry jsou zde pojmenované jako Registrace. V jiných případech zase vázne skloňování. Celkově ale musíme novinku hodnotit velice kladně.

  

Náročnější konzumenti videoobsahu ale přesto zřejmě zůstanou u zaběhlých alternativ třetích stran, jako je MetroTube a podobně. Oficiální nástroj totiž už z principu nemůže nabídnout stažení videa pro přehrávání v režimu off-line nebo ignorovat přání autorů videí, aby je nešlo přehrát na mobilních zařízeních.

Aplikace YouTube je dostupná zdarma pro telefony s operačním systémem Windows Phone ve verzích 7.x a 8. Instalační soubor má velikost 3 MB a stahovat jej můžete z odkazu níže.

-

Miroslav Havlíček

26 komentářů

 1. T.Z. (neregistrovaný)

  Veliký potlesk :DD

 2. Ted jeste nasjit rec pro jine officialni aplikace Googlu pro ty, kteri je vyzaduji.

 3. Takže sa oplatí aktualizovať? Youtube aplikáciu som neaktualizoval od doby, keď bolo ohlásené jej osekanie a odstránenie

  • To posouzení je na tobě, v této a dalších verzí nelze mít stahování, které nějak porušuje podmínky Googlu. Youtube aplikace 3stran tuto funkci maji.

  • sťahovanie nepotrebujem, aktualizovať som prestal, lebo som sa bál obmedzenia základných funkcii (napr. prehrávanie zvuku na pozadí apod.)

  • Miroslav Havlíček

   Přehrávání zvuku při vypnutém displeji funguje. Přidám ještě screenshot z Nastavení.

  • tak idem aktualizovať. Konečne mi tam nebude svietiť tá otravná jednotka pri markete

 4. Hlavně to KONEČNĚ umožňuje pohodlný upload vlastních videí natočených telefonem !! Hurá

  • Pohodlný upload… pouze 5 MB přes síť mobilní. 20 MB přes WiFi.

   a více už jen přes WiFi ale s nutným připojením na nabíječku. Včera se to řešilo na Twitteru Toma Warrena… šílenost. Ale nemůže za to aplikace, ale omezení WP8.

  • Limity WP:

   Over cellular connection – 5 MB

   Over Wi-Fi connection with battery power – 20 MB

   Over Wi-Fi connection with external power – 100 MB

  • Ale jedná se o limity pro nahrávání na pozadí, ještě nutno doplnit.

  • Ano, upload na pozadí.

  • Stejně mi to přijde až moc striktní… chápu, že to zvýši energetickou spotřebu, ale to je na každým ať si rozhodne, tady to MS dle mě nadiktoval moc přísně. 5 MB a 20 MB bez napojení na nabíječ je dle mě hodně málo, to ani nejsou videa, to jsou skoro animace.

  • Je tam dokonce určená minimální rychlost, a pokud je spojení pomalejší, tak se upload suspenduje.

   Úkoly na pozadí jsou velice přísně omezeny, např. nesmí zapnout kameru nebo mikrofon nebo vibrovat apod.

   Vše je podřízeno maximální bezpečnosti a výdrži.

   Ono když se vám bez vašeho vědomí vyčerpá datový limit nebo vybije telefon, tak je telefon stejně k ničemu. Mnohokrát jsem si to zažil na Androidu a už nikdy více.

  • U mě je největší žrout baterie a peněz telefonování. Doufám, že MS zavede omezení max 2 minutový hovor při provozu na baterii a max 5 minut z nabíječky. A pak ještě umístit protistranu na hodinu do blacklistu, aby to lidi neobcházeli. Vždyť je to pro jejich dobro!

   Teď vážně, chápu tvoji připomínku, že procesy na pozadí můžou nepěkně překvapit, ale to se dá řešit i jinak. Tady dělá MS z uživatele prakticky nesvéprávného. Ano, jistě jsou i tací, ale pak tomu tedy neříkejme smartphone, ale třeba telefon pro seniory.

  • STEELSPACE Přesně tak uživatele MS jsou nesvepravní aby nevěděli co a kdy chtějí udělat? Android vás upozorní na baterii, pak už je to na vás, lepší řešení neznám. ;-)

  • Chápete rozdíl mezi aplikací >>na pozadí

  • STANLEY – smartphone se tak jmenuje, protože má být „chytrý“ ten telefon a ne uživatel, který má hlídat miliardy nastavení, aby jedno z nich nezpůsobilo vybíjení telefonu.

  • A ty si nepamatujes že si něco přepnejš na pozadí aby ti to museli omezovat limitem?? To tě tedy lituju, to už ti ta paměť moc neslouží, zvlášť když se jedna o úkon jakým je upload. ;-) A když už jsem u těch nesmyslných omezení to samé dělá WiFi, jak s ní minutu neproteče určitý počet dat tak se zasekne, nebo odpojí, dělalo to už na windows mobilech a nikdy jsem to nepochopil. Že to do teď nekozali opravit jsem ale nepochopil ještě víc. :-(

  • Steelspace: Chytrý telefon by se především měl umět přizpůsobit uživateli, ať už chytrému nebo hloupému.

   Já nekritizuju to, že systém hlídá činnost programů na pozadí a popřípadě ji i utne. Naopak, to je v podstatě velmi dobrá funkce. To co mi vadí je ten taxativně stanovený limit, který je třeba v tomhle případě dost omezující. Pokud by to byl jen defaultní stav, který by si uživatel mohl dle libosti nastavit, nejlépe i odděleně pro různé aplikace, tak by to byla výborná funkce, náskok před konkurencí a není co řešit. Takhle si já představuju smartphone.

 5. Není zlá, ale po vyzkoušení stejně zůstávám u supertube.

  Každopádně to, že přibyla v telefonu možnost sdílet přes YT je velké plus.

 6. GOOGLE OPĚT BLOKUJE YT na oficiální aplikaci, na které sám spolupracoval!! Wtf?

  • Jak trapné od reklamosystému.

   „Google blokuje naši aktualizovanou YouTube aplikace pro Windows Phone,“ říká mluvčí společnosti Microsoft. „Pracujeme s Google na řešení problému.“

   Do té doby můžeme jen doufat, že toto poslední společné úsilí přinese lepší výsledky.

  • Ale ten mluvčí zapomněl dodat, že opět drze porušují podmínky služby youtube.

   Kdy už konečně pochopíte, že dokud nebudou splněný podmínky, tak to prostě fungovat nebude. Jen tak ze srandy jim to neblokuje.

  • aké zase podmienky porušuje? veď google bol pri vývoji, tak ako je možné, že vznikol problém?

   Proste je to zo strany Googlu neférová hra a jednoducho tvrdé hádzanie polien pod nohy Windows Phone, lebo sa ho neuveriteľne boja. To je môj názor.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).