Domů » Bleskovky » Konečně. Na iPhone si můžete nastavit Gmail jako výchozí emailový klient

Konečně. Na iPhone si můžete nastavit Gmail jako výchozí emailový klient

Na systém iOS jste si mohli dosud instalovat rozličné emailové klienty, avšak jako výchozí musel být zvolený ten od Apple. To se v minulém týdnu s příchodem nejnovější verze iOS 14 změnilo, nově si můžete změnit nejen výchozí emailový klient, ale i webový prohlížeč. Nutnou podmínkou je však úprava aplikace ze strany vývojáře.

gmail

Google se pochopitelně nenechal zahanbit a už v minulém týdnu na tuto novinku připravil prohlížeč Chrome, v tomto týdnu pak updatoval svoji aplikaci Gmail. Pokud jeho nabídky využijete, tak kliknutí na emailovou adresu kdekoliv v prostředí systému nebo na webu otevře editor zprávy v Gmailu  namísto jablečné Pošty.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Tyvle faaakt? Tak to je nejvíc nejlepčí! Prostě revoluční funkce!

  • Do najblizsieho restartu…

  • Not any longer – update 14.0.1: Fixes an issue that could cause default browser and mail settings to reset after restarting your iPhone

  • Ty mínusky jsou vtipné. Vypadá to, že chroničtí pacienti s Androidí poruchou osobnosti nezvládají příjmout jednoduchý fakt :-))

  • Fakt, ze Apple pouziva userov ako betatersterov a vydava zabugovany SW aj ked ma vsetko pod jednou strechou, ma hrstku zriadeni a ani tak to nevie odladit? Tak to potom jo.

  • Fakt, že si někdo myslí, že existuje dokonalý SW o komplexnoti a rozsahu OS, je k dlouhému smíchu a následnému politování.

  • Apple a Mag.net uz je v pozoru jako verna iOvce 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 dedku, ty me bavis 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • Kdo si proboha bude dobrovolne instalovat sledovaci soft od googlu? Krome zoufalce magneta s deset let starym samsungem od maminky ?

  • Urcite, ak sledovat tak iba od apple :-) naivka…

 2. Gmail je nejhorsi aplikace od Google, takze cpat si to jako vychozi kdekoliv je sebemrskačství.

 3. Aj tak asi vacsina ludi pouziva outlook a nahadze si tam ake mailove schranky chce ci?

  Minimalne teda aspon ti ludia, co pouzivaju fon aj na pracu.

  • Samozřejmě.

  • A čím je ten Outlook na telefonu tak skvělý? Já ten bazmek po půl dni odinstaloval a spokojeně (ano, na práci) používám Mail aplikaci od Applu.
   MS bazmeky nikdy více.

  • Pokud chce člověk profimail na práci, outlook jím určitě není. Ja používám např. placený AquaMail.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).