Domů » Bleskovky » Konečně! Android Auto dostane podporu navigačních aplikací třetích stran

Konečně! Android Auto dostane podporu navigačních aplikací třetích stran

Počátek tohoto týdne se nesl ve znamení softwarových novinek od Google, kvůli nízké publicitě ale většina z nich zapadla. Pojďme si projít, jaké novinky pro nás Google připravil a na jaké se můžeme těšit.

Navigace třetích stran v Android Auto

První várka novinek se týká služeb Android Auto a Android Automotive OS. V prostředí těchto služeb najdete nově jednoduchou aplikaci kalendáře, skrze kterou budete moci přímo vyvolat určité akce – pokud máte například jako součást události uložené telefonní číslo, půjde přímo skrze Android Auto vytočit hovor.

Služby Android Auto a Android Automotive OS (obdoba Android Auto napevno zabudovaná v automobilech) v současnosti podporují dva druhy aplikací třetích stran, a to multimedální a komunikační aplikace. Google má v plánu přidat nové kategorie aplikací, například navigace, parkovací aplikace či mapy stanic pro dobíjení elektromobilů.

auto

Některé společnosti již dostaly k testování předčasný přístup, mezi nimi je např. SpotHero pro parkování, Chargepoint pro nabíjení nebo Sygic a TomTom pro navigaci. Pokud bude testování úspěšné (beta verze má vyjít do konce letošního roku), Google uvolní sadu API, aby se do Android Auto mohly instalovat i další aplikace třetích stran z těchto kategorií.

android auto

Večerka a Telefon pro všechny

Další softwarové novinky Google z tohoto týdne se týkají výhradně systému Android. Do služeb Digitální rovnováha a Hodiny, která je dostupná na vybraných telefonech s Androidem, přibyla funkce Večerka. Ta byla dosud dostupná pouze na telefonech Google Pixel, nyní si ji můžete stáhnout prakticky na každém telefonu s Androidem 6 a novějším. Večerka má pomoci uživateli s usínáním, zejména omezením notifikací, nebo pouštěním uklidňující hudby.

Bedtime tools on Android

Rozšiřuje se i aplikace Google telefon. Ta byla dosud dostupná pouze na telefonech Google Pixel, Android One a několika telefonech Xiaomi prodávaných v Evropě. Nově si číselník od Google můžete nainstalovat prakticky na jakýkoliv telefon s Androidem, zatím však pouze v beta verzi. Registrace pro testování probíhají na této adrese.

Lookout rozpozná jídlo i poštu

Poslední softwarová novinka se týká Aplikace Lookout, která je určena především pro uživatele se zrakovým postižením. Do aplikace přibyly dvě nové funkce – identifikátor potravin podle čárového kódu a skener dokumentů. Aplikace také snížila své požadavky, nově jí postačí Android 6.0 a 2 GB RAM.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.