Domů » Bleskovky » Konec opisování kódu z SMS: Dvoufázové ověření Google účtu je nyní mnohem snazší

Konec opisování kódu z SMS: Dvoufázové ověření Google účtu je nyní mnohem snazší

Dvoufázové ověření přihlášení by mělo být standardem pro každého, kdo to myslí s bezpečností svých dat na všemožných službách skutečně vážně; zvláště pak, pokud ke svým účtům přistupuje z více zařízení. Nevýhodou dvoufázového ověření přihlášení bývá jeho zdlouhavost – ve většině případů je nutné zadat jméno a heslo, a poté ještě opsat kód z SMS v telefonu. Google se naštěstí rozhodl druhý krok maximálně zjednodušit.

Pokud zavítáte do nastavení Google účtu – přihlášení a zabezpečení – přihlášení do Googlu – dvoufázové ověření, najdete zde novou nabídku pojmenovanou jako Výzva od Google. Pokud ji aktivujete jako výchozí a vyberete si smartphone s Androidem nebo iOS (iPhone 5s a vyšší) přidružený k vašemu Google účtu, budou vám na něj chodit výzvy k přihlášení, které jednoduše jedním kliknutím buď přijmete, nebo odmítnete.

scr

Tato výzva se bude objevovat vždy, kdykoliv se pokusíte přihlásit se ke svému Google účtu; je však možné nastavit vybraná zařízení jako důvěryhodná, na nichž se přihlášení obejde bez sekundárního kroku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. b-i-k-e-r (neregistrovaný)

  kdyby mel nekdo Google Apps na domene jako ja a laboroval, ze nastaveni te dvoufaze nemuze najit, tak se to musi nejdriv povolid v Admin konzoli…

  [odkaz]

 2. SLOVovca (neregistrovaný)

  „vyberete si smartphone s Androidem nebo iOS“
  Dá se očekávat podpora WM ? Proč mají být uživatelé WM stále utlačovaní nezájmem vývojářů ?
  To se mi opravdu nelíbí !!!

  • smaug (neregistrovaný)

   @SLOVovca: protože psát cokoliv pro WP je zbytečné dokud WP sám nebude stabilně fungovat. Půlka uživatelů by potom psala, že je chyba v aplikaci a přitom je u WP zatím stále ještě většinou chyba v systému.

  • partypooper (neregistrovaný)

   Asi nechápeš význam slova „utlačovat“. Naopak, je zcela na vývojářovo rozhodnutí, pro co a jakou aplikaci bude dělat. Jestli Android, WP, iOS,…….

  • qd (neregistrovaný)

   Bohuzel wm uzivatele „utlacuje“ sam microsoft. Staci porovnat jeho appky s androidem. Overovani microsoft uctu pres android funguje na stejnem principu. Na wp se musi opisovat kody. Druha vec je, ze google nikdy wp podporovat nebude.

  • Ale, měl jsem na to aplikaci na Windows mobile , ale vrátil jsem se raději k SMS pro případ nefunkčního zařízení. Microsoft to má ošetřené lépe, a sice více možností ověření, autentikator a SMS na libovolný počet zařízení. Což se někdy hodí.

 3. jz (neregistrovaný)

  Huawei P9 s Android 6.0 mi to „nenaslo“ – i kdyz mam ucet Googlu nastaveny. Mel nekdo podobny problem? Diky!

  • jz (neregistrovaný)

   Po uplynuti delsi doby to uz najednou phunguje :-)

   • b-i-k-e-r (neregistrovaný)

    Mel jsem stejny problem…nastavil na 2 telefonech…na prvnim to nejak nefungovalo, na druhem ano…a ten prvni se ozval s oznamenim asi po pul hodine kdyz uz jsem nebyl ani na gmailu…asi to ma jeste porodni bolesti…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).