Domů » Bleskovky » Konec redukcí a převodníků: Nový kabel přímo propojí zařízení s USB-C a HDMI

Konec redukcí a převodníků: Nový kabel přímo propojí zařízení s USB-C a HDMI

Organizace HDMI Licencing ohlásila novinku divoce nazvanou HDMI Alternate Mode for USB Type-C Specification (HDMI Alt), což je nový standard pro přímé spojení zařízení s USB-C konektorem s externím zobrazovačem vybaveným HDMI konektorem. S nástupem smartphonů a tenkých ultrabooků, u nichž je USB-C konektor jediným portem, dává toto řešení velký smysl.

HDMI-Over-USB-Type-C

Majitelé MacBooku či ZenBooku 3 tak nebudou muset v myšlenkách na externí displej shánět redukci či přímo USB-C monitor, ale poradí si s jedním kabelem. Stejný problém odpadne i majitelům smartphonů s Windows 10 a podporou režimu Continuum; novým kabelem budou moci připojit externí monitor přímo. HDMI Alt podporuje většinu funkcí HDMI 1.4b jako je přenos 4K videa, Audio Return Channel, 3D zvuk, HDMI Ethernet Chanel atd. Specifikace nového standardu jsou vystaveny na stránkách hdmi.org, tudíž jen zbývá počkat, kdy se první USB-C – HDMI kabely objeví na trhu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments