Domů » Bleskovky » Kodak na veletrhu CES představí vlastní telefon s Androidem

Kodak na veletrhu CES představí vlastní telefon s Androidem

Společnost Kodak je populární především pro svůj přínos v oblasti fotografie a tisku, v příštím roce se chystá zaútočit na segment mobilních telefonů a tabletů. Pro tyto účely spojuje své síly se společností Bullitt Group, která má na svědomí například obrněné telefony CAT nebo JCB. Telefony značky Kodak mají však dle očekávání klást důraz zejména na fotografii.

 
Ilustrační obrázek 

První telefon společnosti bude odhalen již na veletrhu CES, který začne za 14 dní v Las Vegas. Pohánět jej bude operační systém Android a vlastní softwarovou základnou pro pořizování, prohlížení a editování fotografií. V tiskové zprávě společnost uvádí, že tímto telefonem bude cílit na běžné spotřebitele, kteří nechtějí používat komplikovaná mobilní zařízení, ale zároveň touží po vysoké úrovni funkcí pro zpracování digitální fotografie. V případě potřeby pomoci bude k dispozici předinstalovaný software pro vzdálenou správu.

  

Kromě telefonu, který Kodak představí na veletrhu CES, má v druhé polovině příštího roku přijít další smartphone s podporou sítí LTE, tablet a mobilní fotoaparát.   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Fore (neregistrovaný)

    Sory ale: nechutná a tlustá cihla s malým displejem a ty rámečky radši no comment.

  2. marek.gabik (neregistrovaný)

    to Fore: Nauč se číst, občas to pomáhá.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).