Domů » Bleskovky » KitKat tvoří třetinu všech Androidů, Lollipop se v grafech ještě neprojevil

KitKat tvoří třetinu všech Androidů, Lollipop se v grafech ještě neprojevil

Google vydal pravidelný měsíční report podílu jednotlivých verzí operačního systému Android. I když se výrobci zařízení předhání v tom, kdo přinese aktualizaci na nový Android 5.0 Lollipop jako první, počet aktualizovaných zařízení je stále minimum a v grafu se lízátko ještě neprojevilo. Za to KitKat se již dostal na více než třetinu zařízení a je aktuálně nejpoužívanější verzí systému.

  

Prvenství sice drží Android Jelly Bean s necelými 50 procenty, ten je ale rozkouskován do verzí 4.1, 4.2 a 4.3. Klesají podíly starších verzí, Gingerbread nicméně stále drží 9,1 procent, Ice Cream Sandwich 7,8 procent.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).