Domů » Bleskovky » KitKat míří na další telefony od Samsungu. Víme, kterých modelů se aktualizace týká a kdy přijde

KitKat míří na další telefony od Samsungu. Víme, kterých modelů se aktualizace týká a kdy přijde

Server SamMobile zveřejnil důvěrné materiály Samsungu, odhalující, které modely jihokorejského výrobce dostanou aktualizaci operačního systému Android na verzi 4.4.2 KitKat a kdy se tak stane. Již dříve Samsung potvrdil, že na KitKat nebude povýšena předloňská vlajková loď, Galaxy S III a její zmenšená verze S III Mini, v uniklém dokumentu je jako důvod uvedena nestabilita systému. Nicméně do začátku letošního léta se má updatu dočkat osm telefonů.

  

Na nich má být operační systém povýšen na verzi 4.4.2. Nejdříve přijde aktualizace pro Galaxy Note II LTE, S3 LTE a Note 3 Neo, hotová má být již tento měsíc. V červnu má pak přijít nový Android na modely Galaxy S4 Mini (včetně verze s LTE), Galaxy Grand 2 a Galaxy Mega 5.8, respektive 6.3.

  

Rovněž Samsung testuje nasazení Androidu verze 4.4.3 na novinku Galaxy S5 (varianta s čipsety Exynos i Qualcomm Snapdragon) a rovněž jejího předchůdce S4. Zatím však není jasné, kdy se tyto modely nové verze systému dočkají. Nejspíše bude připravena před Google I/O (25. – 26. června) a vypuštěna někdy po jejím skončení. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Když už je tu zmínka o Google I/O, neplánujete osobní účast na této akci?

 2. Michal (neregistrovaný)

  Aha, takže z aktualizace pro „Note II“ je nakonec „Note II LTE only“ :-(?

 3. eM (neregistrovaný)

  Docela bída jak už je u Samsungu zvykem :-(

 4. rado (neregistrovaný)

  veľmi zaujímave je to že na note 2 na sk mám stále iba 4.1 android …strašne je opozdený ten SAMSUNG…

  • Karel (neregistrovaný)

   No to je problem u tebe, ja na svym Note II mam kitkat asi 3 mesice ;-) takze pozdenej si ty :)

  • Jakub (neregistrovaný)

   Kde jsi ho vzal? já ho ještě nemám

 5. frenzy (neregistrovaný)

  „Kitkat míří na další telefony od samsungu“ :D . Na zařízení která byla na březnovém seznamu dorazil 4.4 zatím jen na S4 a Note II :D takže bych se moc neradoval, protože podpora samsungu je poslední dobou bída.

 6. Jakub (neregistrovaný)

  Tak já mám na note II zatím jen jelly bean4.3, a nic jiného to nestáhne

 7. kukurucudus (neregistrovaný)

  mam note 2 a este stale nic ziaden kit kat ani tic tac samsung som kupoval naposledy next phone bude jedine iphone nasrat celi samsung aj s androidom jihaaaaaa

 8. Lubean (neregistrovaný)

  rád bych tady jen připomenul, že ti kteří píší že už KK na Note II mají, tak jej získali s největší pravděpodobnostní mimo ofic. distribuci (OTA nebo Kies) a ne každý tady asi hodlá nahrávat FW neoficiální cestou ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).