Domů » Bleskovky » Když se chce, tak to jde: Vývojář rozjel Continuum na nepodporované Lumii 830

Když se chce, tak to jde: Vývojář rozjel Continuum na nepodporované Lumii 830

Počítačový režim Continuum v systému Windows 10 Mobile podporuje pouze hrstka telefonů s čipsety Snapdragon 820, 810 a 617; na slabších a starších Lumiích oficiálně Continuum nerozchodíte. Ale neoficiálně?

Vývojář Gustave M., který mimo jiné stojí za nástrojem Interop Tools, na svůj Twitter zavěsil screenshoty, které mají dokazovat, že Continuum funguje i na Lumii 830. Tu přitom pohání slabší Snapdragon 400 s 1 GB RAM za zády, podobně jako další Lumie (730, 735, 640 a 640 XL). Bohužel autor se podrobným postupem nepochlubil, údajně se však jedná o sofistikovanější metodu, než pouhé změny v registrech. Spojení s externím monitorem probíhá bezdrátově skrze technologii Miracast, často však dochází k pádům operačního systému.

Screenshot-104

Doufáme, že se autor v budoucnu pochlubí s podrobným návodem, který by mohl být aplikovatelný i na silnější stroje, např. Lumia 930 či 1520. Ačkoliv kvůli nestabilitě systému a rychlému vybíjení baterie telefonu by se zřejmě jednalo pouze o demonstraci toho „že to jde“ bez praktického využití.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments