Domů » Bleskovky » Kazam přináší na český trh žiletku Tornado 348 a levný odolný buldozer Life R2

Kazam přináší na český trh žiletku Tornado 348 a levný odolný buldozer Life R2

Britský výrobce Kazam obohacuje český trh s mobilními telefony o dva kousky, prvním je 5,1 mm tenký přístroj Tornado 348, druhý se pak má stát nejlevnějším zařízením se zvýšenou odolností a certifikací IP67.

  

Kazam Tornado 348 je vlajková loď společnosti, do muší váhy 95,5 g dokázal výrobce vměstnat unibody konstrukci ze slitiny hliníku a hořčíku, která je navíc z obou stran obalena tvrzeným sklem Gorilla Glass. I přes svou minimální váhu je KAZAM Tornado 348 vybaven akumulátorem s kapacitou 2050 mAh.

  

Živé podání barev zajišťuje 4,8″ HD AMOLED displej s rámečkem tenkým pouhých 1,8 mm. Srdcem celého telefonu je osmijádrový procesor MediaTek taktovaný na 1,7 GHz, který se stará o chod Androidu 4.4 (KitKat). Telefon je na zadní straně vybaven 8Mpx fotoaparátem s přisvětlovací svítilnou a 5Mpx senzorem na čelní straně. Kazam Tornado 348 nabízí 16 GB interní paměti a 1 GB operační paměti. Prodáván bude za cenu 7 599 Kč, v ceně je i bezplatná garance výměny displeje.

  

Kazam Lite R2 je odolné zařízení, které je možné bez následků zatížit tlakem 1,5 tuny, upustit z výšky 2 metrů nebo na půl hodiny ponořit do hloubky jednoho metru. Telefon nedisponuje operačním systémem, jeho výbava zahrnuje displej o úhlopříčce 1,77“ a rozlišení 128 × 160 pixelů, VGA fotoaparát a 1 000mAh baterii.

 

Model KAZAM Life R2 je v prodeji v distribuční síti Mobil Pohotovost a Smarty.cz za 1 199 Kč, díky čemuž se telefon pyšní titulem nejdostupnějšího základního mobilního telefonu v kategorii odolných zařízení s certifikací IP67.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Bedřich Jebavý (neregistrovaný)
Anonym
Bedřich Jebavý (neregistrovaný)

KAZAM je výsměchem mezi mobilními telefony,90 % telefonů má funkční závady a smrdí.

Bedřiška Jebavá (neregistrovaný)
Anonym
Bedřiška Jebavá (neregistrovaný)

Tak to jistě máte pravdu,mám stejné zkušenosti. Ale technici co vyřizují reklamace jsou velice nabitý.