Domů » Bleskovky » Kaspersky představuje bezpečný prohlížeč pro Windows Phone, Opera se stále drží opodál

Kaspersky představuje bezpečný prohlížeč pro Windows Phone, Opera se stále drží opodál

Internetové prohlížeče to mají na platformě Windows Phone složité, jelikož jejich vývojáři jsou nuceni použít jádro vestavěného Internet Exploreru. Z tohoto důvodu se ve Windows Phone Store nenachází záplava internetových prohlížečů, jelikož se vždy jedná v podstatě o Internet Explorer převlečený do jiného kabátku. Z těch povedenějších lze jmenovat například UC Browser nebo Maxthon. Jejich společnost nyní rozšiřuje Kaspersky Save Browser.

 

Jelikož je ruská společnost Kaspersky jedním z předních poskytovatelů antivirových programů a bezpečnostních řešení, není překvapením, že i její internetový prohlížeč klade důraz především na bezpečnost. Nemá však chránit váš telefon, jelikož ochrana systému Windows Phone 8 prozatím prolomena nebyla, ale váš pohyb na internetu. V nabídce nastavení lze zablokovat přístup k jednotlivým druhům obsahu, jako jsou drogy, násilí, gambling apod., kromě toho také ochrání uživatele před phishingem.

   

Samotná aplikace je poměrně svižná, zejména její spuštění je velmi rychlé. Bohužel možnosti jejího nastavení jsou minimální a postrádá také některé funkce Internet Exploreru, například hledání na stránce. Může být ale vhodná jako alternativa pro vestavěný prohlížeč, například v dětském koutku. Stáhnout si ji můžete zdarma z Windows Phone Store.

Odkaz na WP katalog

Bohužel podle posledních informací nemůžeme v brzké době očekávat ve Windows Phone Store prohlížeč Opera. Tato informace pochází z twitterové odpovědi koordinátorky sociálních médií společnosti Opera Software, Very Lasam-Bergtun, v níž sděluje, že Opera v současnosti nepracuje na mobilním prohlížeči pro Windows Phone. Jakmile práce na něm začnou, dá Opera uživatelům vědět.

   

Budeme si tedy v budoucnu muset vystačit s vestavěným Internet Explorerem, který má doznat v nové verzi systému poměrně zásadních změn nebo některou z výše jmenovaných alternativ.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Jaja (neregistrovaný)

  Takže k ničemu.. :(

 2. Mel jsem za to ze je wp natolik uzavrny a bezpecny ze nic podobneho neni potreba presto ale dobre a kaspersky se cini…osobne pouzivam av na pc a jsem maximalne spokojeny

  • Také, ze to potřeba není,je to jen marketing, aby se psychicky citil uživatel dobře.U WP primo k nicemu.

   Asi navyk z platforem, kde to sakra potřeba je.

  • Geparde, co si nejdřív článek přečíst?

   „… Nemá však chránit váš telefon, jelikož ochrana systému Windows Phone 8 prozatím prolomena nebyla, ale váš pohyb na internetu…“

   Nejde o antivirus a nejde o ochranu telefonu. Ale o to, co dělá uživatel na internetu.

 3. Dobre mcezo priznam ze jsem clanek necetl cely jen proletl neni mnoho casu tak jako tak je to ale dobry napad

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).