TOPlist

Kam se poděl bezrámečkový Xiaomi Mi Mix 4? Výrobce zchladil naděje fanoušků

xiaomi mi mix alpha

Společnost Xiaomi minulý týden uspořádala tiskovou konferenci, na které ukázala světu nový model Mi 9 Pro a představila koncept telefonu Mi Mix Alpha s displejem kolem téměř celého těla. Mnozí fanoušci však marně vyhlíželi ještě jedno zařízení – model Mi Mix 4. Výrobce se nyní na čínské sociální síti Weibo nechal slyšet, že žádný další telefon se jménem Mi Mix nechystá.

Xiaomi Mi Mix 4 nečekejte

V týdnech a dnech předcházejících zmíněné tiskové konferenci se na internetu vyrojila řada „insiderů“, která příchod modelu Mi Mix 4 považovala za hotovou věc. Jeden z vedoucích pracovníků Xiaomi se proto pod palbou otázek rozhodl, že vzniklou situaci uvede na pravou míru. Vedoucí propagace značky v příspěvku na sociální síti Weibo uvedl, že výrobce plánoval představit pouze dva telefony, fanoušci nemají očekávat žádné další zařízení se jménem Mi Mix.

xiaomi no mi mix 4 is not real

Společnost Xiaomi odjakživa používala modelovou řadu Mi Mix k představování převratných novinek v mobilních technologiích. První Mi Mix nabídl displej téměř bez rámečků, zatímco nadcházející Mi Mix Alpha jde ještě dál a pyšní se obrazovkou v poměru 180 % k tělu telefonu. Potenciální zájemce by však mohla odradit velmi vysoká pořizovací cena, která činí 2 800 amerických dolarů, což je v přepočtu více než 66 000 korun.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku