Domů » Bleskovky » Jolla Tablet si na sebe bleskurychle vydělal: Společnost k oslavám zlevnila svůj telefon

Jolla Tablet si na sebe bleskurychle vydělal: Společnost k oslavám zlevnila svůj telefon

Finská společnost Jolla v týdnu představila svůj první tablet s operačním systémem Sailfish OS, o zahájení startu výroby se však museli postarat zájemci o tento kousek kolektivním financováním na serveru Indiegogo. Zájem byl enormní, požadovanou částku 380 tisíc dolarů se podařilo nastřádat během prvních několika desítek minut, aktuálně již byla třikrát překročena a to do konce kampaně zbývá ještě 18 dní.

  

Překročení mety milionu dolarů společnost oslavila na svých stránkách a oznámila zlevnění svého stejnojmenného telefonu o 100 Euro na 249 Euro (cca 7 000 Kč včetně DPH). Akce platí do příštího úterý pro zájemce ze všech zemí Evropské Unie, Švýcarska a Norska. K zaslání do České republiky je zapotřebí přičíst ještě 15 Euro za dopravu, částka se tak vyšplhá na stále sympatických 7 300 Kč včetně daně.

   

Za tyto peníze získáte telefon se 4,5“ qHD displejem, dvoujádrovým procesorem Snapdragon 400 s taktem 1,4 GHz, 1 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti, slotem na microSD kartu a fotoaparáty o rozlišení 8 a 2 megapixely. Telefon podporuje sítě LTE, operačním systémem je Sailfish OS s živým multitaskingem a schopností spouštět aplikace pro operační systém Android. Pokud máte o tento kousek zájem, můžete si jej objednat na eshopu Jolla.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Bude tento telefon v češtině?

  • Jakub Karásek

   Podle oficiálních stránek společnosti systém v češtině není:

   Simplified Chinese, Traditional Chinese (Hong Kong), English UK, German, French,

   Italian, Spanish, Finnish, Danish, Norwegian, Swedish, Polish, Portuguese, Russian.

  • Klasika :)

  • kuba77 (neregistrovaný)

   Dá se ale z openrepos.net stáhnout:

   [odkaz]

  • Rezza (neregistrovaný)

   A celkem i reaguji, znam autora prekladu a bavil se s nima, jak to delat spravme, co a jak atd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).