Domů » Bleskovky » Jolla Tablet dostane pouze 661 přispěvatelů, ostatních 21 tisíc bude čekat na vrácení peněz

Jolla Tablet dostane pouze 661 přispěvatelů, ostatních 21 tisíc bude čekat na vrácení peněz

Předloni se stal Jolla Tablet na serveru Indiegogo hitem, nastřádal na svoji produkci 2 miliony dolarů, což bylo zhruba 480 procent požadované částky. Následně společnost vzešlou z bývalých zaměstnanců finské Nokie postihly finanční problémy, které sice na konci loňského roku zažehnal investor a komunita fanoušků v rámci iniciativy iSupportJolla, i přesto se ale Jolla Tablet dostane pouze k menšině původních přispěvatelů.

jolla

Loni v říjnu bylo odesláno prvních 121 tabletů, na začátku příštího měsíce přibude dalších 540 kusů. A to je vše. Kvůli problémům s dodavateli a zrušení výroby některých komponent, dvojnásobné změně výrobních prostor a nakonec i propouštění vlastních zaměstnanců byla výroba tabletů zcela ukončena a víc jich vyrobeno nebude. Celkem se tak ke svým zařízením dostane pouze 661 přispěvatelů, a zbývajících 21 tisíc čekatelů bude chtít Jolla odškodnit vrácením peněz.

jollatablet2

Bohužel Jolla zvládne v prvním čtvrtletí vrátit peníze pouze polovině lidí, druhá by se měla dočkat do konce roku, ovšem s podmínkou, že jí to dovolí finanční situace. Uživatelé také mohou svůj počáteční příspěvek Jolle darovat a refundaci nevyžadovat. Společnost se bude aktuálně věnovat pouze vývoji platformy Sailfish OS a jejímu licencování výrobcům zařízení, ovšem vzhledem k tomu, že vzhledem k špatné finanční situaci stále vyjednává s věřiteli, je její budoucnost značně nejistá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
23 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments