Domů » Bleskovky » Jolla se štěpí na dvě společnosti: Hardwarovou a softwarovou

Jolla se štěpí na dvě společnosti: Hardwarovou a softwarovou

Finská společnost Jolla, která vzešla z několika hlav bývalé mobilní divize Nokia, oznámila změnu ve své organizační struktuře. Dochází k jejímu rozdělení na dvě společnosti, přičemž Jolla Ltd. bude mít na starosti vývoj a licencování operačního systému Sailfish OS, zatímco Jolla devices company bude mít na starosti produkci nového hardwaru.

  

Jolla doufá, že se tímto krokem otevře více světu a vzbudí větší zájem o svůj mobilní operační systém Sailfish OS. V minulém týdnu se dokonce objevily spekulace, že by jej mohla použít ruská společnost Yota pro svůj YotaPhone, tyto fámy byly ale následně popřeny. Poptávka po systému nicméně existuje a další partnery chce společnost získat za týden na Šanghajském mobilním veletrhu. Na něm má být ukázán pokrok v licenčním podnikání Sailfish OS, zejména na indickém a ruském trhu.

  

Budoucnost hardwarové části společnosti bude nastíněna na konci léta. Do té doby hodlá Jolla devices company pokračovat v dodávkách Jolla Tabletu, které se kvůli nedostupnosti některých komponent zpozdily.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. pawouczech (neregistrovaný)

  Nemá někdo Jollu na prodej?

  • Martin Alexandr

   Pochybuju ale zkus eBay tam určite bude, též se mi libi i ten system ale mam strach z podpory a počtu aplikaci.

 2. Jirka (neregistrovaný)

  Nrkdo ted prodava tyden starou na sbazaru za 4000,-

 3. Tibb (neregistrovaný)

  Mam rad Finsko mal som rad i Nokiu. Jolla sa mi pozdava kludne by som si zaobstaral tablet alebo phone pod podmienkou ze sa zadari a system a podpora aplikacii bude dostacujuca. Potom nevidim ziaden problem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).