Domů » Bleskovky » Jolla příští týden představí „něco velkého“

Jolla příští týden představí „něco velkého“

Společnost Jolla, která vzešla z bývalých zaměstnanců Finské Nokie, doposud představila pouze jeden telefon, běžící na operačním systému Sailfish OS. Ten se aktuálně prodává pouze na finském, kazašském a estonském trhu, od srpna lze tyto telefony zakoupit i v Hong Kongu. Tento jedináček, který se jmenuje Jolla (stejně jako jeho výrobce) se možná příští týden dočká bratříčka.

Finská společnost zaslala prostřednictvím Twitteru pozvánku na 19. listopadu, kdy se chystá představit něco velkého. Na stránkách Jolla.com nyní běží odpočet, který se vynuluje přesně příští středu ve 13:00. Očekáváme příchod tabletofonu s operačním systémem Saifish OS, v tento den bude navíc představen telefon MX4 Pro od čínské společnosti Meizu.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. readytogo (neregistrovaný)

  Tablet ?

  • blept (neregistrovaný)

   Pochybuju, myslim, ze na to nemaji zdroje. Jestli to nebude other half s klavesnici, nebo nejaky launcher.

 2. Martin (neregistrovaný)

  Celkem se diskutovalo na jejich fb stránce o mobilu s QWERTZ

 3. readytogo (neregistrovaný)

  Podla twitteru to ma byt tablet.

 4. Oli (neregistrovaný)

  Tablet s operačním systémem Sailfish OS který se tak snažili propagovat tím, že se dá ovládat jednou rukou by byl fakt totální vtip :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).