Domů » Bleskovky » Jde to i bez Googlu. Telefony Huawei a Honor se naučily platit bezkontaktně

Jde to i bez Googlu. Telefony Huawei a Honor se naučily platit bezkontaktně

Absence aplikací a služeb Google na telefonech Huawei a Honor s sebou nese spoustu nepříjemností, mezi nimi i chybějící podporu pro bezkontaktní platby. Služba Google Pay v telefonech přítomná není a žádný jiný platební systém zatím v našich končinách není dostupný. Výjimku nově tvoří aplikace Sodexo Mobilní platba, do které lze vložit jakoukoliv fyzickou kartu Sodexo a platit s ní bezkontaktně.

sodexo

Aplikaci si stáhnete v App Gallery, na stejném místě je dostupná i aplikace Sodexo Osobní účet, ve které lze karty Sodexo spravovat – kontrolovat zůstatky a uskutečněné transakce, měnit PIN apod. Doufejme, že Huawei brzy spustí v Česku svůj platební systém Huawei Pay, do kterého by pak bylo možné zadávat i karty vydané bankovními ústavy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

20 komentářů

 1. Huawei a Honor se naučily platit bezkontaktně – odvážné tvrzení

 2. Další tupý článek.autor by si měl zjistit rozdíl mezi klasickou platební kartou typu Mastercard a obyčejnou pseudokartou pro stravenky.
  P.S. Nápověda – rozdíl je obdobný jako mezi běžnými penězi a stravenkami.

  • na sodexovych kartach jsou nahrane penize tak jaky je mezi tim rozdil kdyz to jde pres bankovni terminal?

  • třeba v možnosti kde s tím platit (případně vybrat hotovost)
   Vážně nezkoušej rvát stravenkovou kartu do bankomatu a v cizině s ní platit :-)

  • Asi nemáš stravenkovou kartu, že?

 3. :DD Imagine that brain, zapsat svoje údaje kreditních karet do systému patřícího Čínské Lidové Republice a dát mu povolení s nimi manipulovat :DDD

  • Toho se osobně bojím méně, než když ty údaje mají USA.

  • Karle, kdyz jsi stary bolsevik, tak je jasne, ze si budes chrochtat jak je to super.

  • a ty s tim mas nejaky problem ze to casem pujde

  • VISA a MasterCard jsou americké společnosti. Fakt nepotřebují čekat na to, až se objeví v telefonu s iOS nebo Androidem.

  • Nevím, že by irská firma Aspiegel Limited předávala údaje kreditních karet nebo jakákoli uživatelská data Čínské Lidové Republice. Jestli vůbec chápete o čem píšu.

  • „Pro každý účet registrovaný mimo Čínu zajišťuje služby společnost Aspiegel, dceřiná společnost ve výhradním vlastnictví společnosti HUAWEI. “ (Zdroj: Stránky podpory Huawei).

   Takže asi nechápu o čem píšeš. Můžeš to rozvést?

  • Aspiegel je irská firma, a tedy podléhá irské a evropské jurisdikci. Takže ČLR nemá žádnou pravomoc, povolení ani možnost manipulovat s daty, které jsou spravovány firmou Aspiegel. Že je vlastníkem Huawei na tom nic nemění. Čínská jurisdikce se vztahuje pouze na právní záležitosti firmy Huawei, nikoli na data. Jednoduše data Evropanů drží a manipuluje Evropan, nikoli Číňan.
   Nebo chcete snad tvrdit, že fotbalisté Slávie jsou také majetkem ČLR, protože vlastníkem je čínská firma Sinobo?

  • “ Takže ČLR nemá žádnou pravomoc, povolení ani možnost manipulovat s daty“ :DDD To je stejná logika, jako Apple když podléhá GDPR EU, tak jeho Americká základna nemůže operovat s evropskými daty získanými od uživatelů. Proto asi taky existuje itunes.eu nebo icloud.eu – oh wait. Hele nech si tyhle řeči na koladu :D Prej „ani možnost“ :D Ach jo…

   Jinak z tvojí logiky jsou fotbalisté majetkem České Republiky? Evropské unie? Opravdu zajímavé srovnání dat se „zaměstnanci“ jakožto firemním majetkem :D

  • Ty jsi s tím začal a to tvrzením „systému patřícího Čínské Lidové Republice“.

  • A pořád je to pravda. Huawei patří ČLR, Aspiegel patří Huawei… nevím, jak moc musí bejt člověk natvrdlej nebo žít v popření reality, aby tohle byl schopnej nebyl schopnej pochopit a v podstatě je mi to fuk.

 4. Absolutní blbost mam honora telefon a normalne s ním zaplatim pres Google pay takže opět lživa informace. Tel mam dokonce propojeny s chytrymi hodinkami a rovněž s nimi jde be problémů zaplatit . On si totiž musí člověk zjistit prioritne jestli tuto službu podporuje jeho banka.Jde to klasicky pres službu NFC.Takze informace ze nejde platit telefonem od honoru je LEŽ!!!!!!!!!

 5. Plne vyuzivam ekosystem Googlu, ale ze vznikle zavislosti na Googlu me az mrazi. Jen at tu je co nejvic vsemozne konkurence, aby Trump nemohl jen tak mavnout rukou a sejmout pulku sveta.

 6. Mám P40 Pro. mZařídil jsem si účet u RB a platím Mastercard přes aplikaci RaiPay…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).