Domů » Bleskovky » Jako v dobách ICQ: Facebook Messenger přichází s instantními hrami

Jako v dobách ICQ: Facebook Messenger přichází s instantními hrami

První hry se v komunikátoru Facebook Messenger objevily počátkem tohoto roku, avšak běžný smrtelník na ně prakticky neměl šanci narazit; byly totiž skryté pod smajlík či řetězec textu. I přesto tyto hříčky zaznamenaly úspěch – od října bylo odehráno 1,2 miliard zápasů v basketbalu, od července přes 250 milionů fotbalových utkání.

games-davidnotes

Po úspěšném pilotním provozu se Facebook rozhodl hry v Messengeru neschovávat a vypustil do světa 17 instantně hratelných titulů, ať už pro hraní v multiplayeru, případně samostatně s možností porovnání skóre s kamarády.

V seznamu jsou klasické hry jako PAC-MAN, Space Invaders, Arkanoid, Galaga další. Platforma je navíc otevřená vývojářům, takže další tituly mohou v budoucnu přibývat, Facebook dokonce spolupracuje s giganty jako Konami, King, Bandai Namco Entertaiment a dalšími.

games-titles-2

Hry v Messengeru jsou ukryté pod zvláštní ikonkou v jednotlivých (i hromadných) konverzacích, je však nutné splnit tři podmínky – vlastnit zařízení s iOS 8, případně Android 5.0 a novější, mít poslední verzi Facebook Messengeru a pocházet ze třicítky zemí, v nichž jsou instantní hry aktuálně podporovány. Česká republika bohužel zatím mezi podporované země nepatří, snad se brzy dočkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Hm, bezva, jenze realita bude trosku jina…az sef toho chlapka zjisti, ze v praci hraje pacmana se svou mamou, scrabble s kamaradama, strilecku se svou holkou a stoji mu tam prace, tak ho okamzite vylije…

    Tyhle hry mi vzdycky prisly jen jako zabijak casu pro prokrastinujici studenty a teenagery…no ale to je vlastne asi cilovka, ze?=) chlapek v praci a chlapek v posilovne to asi nebudou…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).