Domů » Bleskovky » Jak těžit kryptoměny bez grafických karet? Jde to i s Nintendo Game Boy

Jak těžit kryptoměny bez grafických karet? Jde to i s Nintendo Game Boy

Pokud byste rádi začali s těžbou kryptoměn, ale brání vám v tom současná situace na trhu s grafickými kartami, které jsou často předražené a hlavně vyprodané, máme pro vás řešení. Bitcoiny už můžete těžit i na 30 let starých kapesních konzolích. Sice to bude trvat déle, ale jde to!

nintendo game boy 2
Kapesní herní konzole Nintendo Game Boy byla na trh uvedena už v roce 1989, letos tedy oslaví 32. narozeniny

Asi málokdo se bude pokoušet podobný kousek replikovat, nicméně je celkem s podivem, že to opravdu jde. YouTuber Stacksmashing vzal starý Nintendo Game Boy, přes Raspberry Pi Pico jej připojil k internetu a začal těžit opravdové bitcoiny. S rychlostí 0,8 hash za sekundu se ale jedná spíše o kuriozitu než o efektivní způsob těžby.

Nepřehlédněte: Příběh konzole Gameboy: ikonická legenda Nintenda slaví 32 let

Pro srovnání je nutno uvést, že běžný hardware určený pro těžbu dosahuje rychlostí i 125miliardkrát vyšších. Game Boy tedy první bitcoin vytěží za několik kvadrilionů let. Pokud už to jsou řády, v kterých se ztrácíte, může vás potěšit alespoň nízká spotřeba konzole, protože běží na čtyři tužkové baterie.

Mining Bitcoin on the Game Boy

Podle vyjádření Stacksmashinga bylo paradoxně relativně jednoduché těžbu na Game Boyi zprovoznit, ale mnohem složitější bylo jeho připojení k internetu. Pokud vás celý proces zajímá, můžete se inspirovat přímo u videa z daného kanálu.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).