Domů » Články » Jak přesměrovat veškeré zvuky do Bluetooth sluchátka ?

Jak přesměrovat veškeré zvuky do Bluetooth sluchátka ?

1Jelikož většina obyčejných Bluetooth sluchátek standardně podporuje pouze profily headset nebo handsfree, není je prakticky možné využít pro kvalitní poslech hudby z vašeho PocketPC, hodí se spíše pro hovory.
Pokud budete chtít používat vaše Bluetooth sluchátka jako plnohodnotná sluchátka, a tudíž přenášet všechny zvuky z PocketPC do BT handsfree, tak si do vašeho zařízení zkopírujte soubor BTAudioON.exe, který si můžete stáhnout v Download sekci. Zip soubor navíc obsahuje další programy – BTAudioOFF.exe, který přesměrování veškerých zvuků do sluchátka zase vypne a BTAudioToggle.exe, který mezi zmíněnými režimy přepíná.

Po spuštění přiloženého souboru ve vašem zařízení dojde k okamžitému přesměrováno všech systémových zvuků do Bluetooth sluchátka. Kvalita sice není příliš vysoká, ale pro poslech internetového radia, či pro navigaci to stačí. Mějte ale na paměti, že se rapidně zvýší spotřeba energie a logicky sníží výdrž zařízení, jelikož se sluchátko chová tak, jako by neustále probíhal hovor.

Je zde jedna otravná maličkost, a sice pokud je přesměrování zvuků do Bluetooth sluchátka aktivní, tak se po ukončení telefonního hovoru zvuky přesměrují zpět do PocketPC. To lze naštěstí částečně řešit úpravou registrů na položce “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\OEM\VoiceCommand\Path“ , kde upravte původní hodnotu “\Windows\SDDialer.exe“ například na “\Program Files\BTswitch\BTAudioOn.exe“ (cesta samozřejmě záleží na tom, kde máte tento soubor umístěný). Touto úpravou registru se přenastaví tlačítko pro Cyberon Voice speed, tudíž se po zmáčknutí spustí BTAudioON.exe a proběhne okamžité přesměrování systémových zvuků do Bluetooth handsfree.

2

Věřím, že vám tento návod pomůže zkvalitnit poslech hudby přes obyčejná Bluetooth sluchátka. Testováno na MDA Vario, ale bez problémů by mělo fungovat i na jiných PPC s OS Windows Mobile 5.0.

JuriG

Diskuze k článku

  1. Měl bych jen jeden postřeh ze zařízení Qtek 9000 (customizovaná verze od /tehdy ještě/ Eurotelu). U mě byl přepis hodnoty klíče v regeditu (resp. vyhození původní aplikace) nejen vhodný ale přímo nutný. Bez toho se mi vždy při pokusu přesměrovat zvuky do BT spustilo hlasové ovládání a šmitec. Jinak kvalita v porovnáním s D2DP profilem je opravdu žalostná a pro hudbu prakticky nepoužitelná, nicméně pro mluvené slovo dostačující.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).