TOPlist

Jak bude pravděpodobně vypadat nová verze navigace iGo pro WM?

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Jak bude pravděpodobně vypadat nová verze navigace iGo pro WM?Není to tak dávno, co jsme vás informovali o připravovaném portálu pro navigace iGO. Jeho spuštění je už doslova za dveřmi (informace z fóra naviextras.com hovoří už o tomto týdnu) a s ním se očekává i nová verze navigačního softwaru iGO 8 pro Windows Mobile. Dosud se ale předpokládalo, že půjde o verzi 8.3.x, která bývá označována také jako \”R3 patch” a nedávno již byla uvolněna pro vybrané PNA navigace. Jenže poslední informace hovoří o tom, že by se spuštěním portálu měla být uvolněna pouze verze iGO 8 R1 patch 2, tedy nejspíše verze opravující jen chyby té stávající 8.0.0.49545 (R1 patch). Jak to ale doopravdy bude, se dozvíme už za pár dnů.

Nicméně pojďme se podívat na to, na co se můžeme v nové připravované verzi 8.3.x těšit. Jednou z nejvíce viditelných změn je nová podoba ikony – šipky udávající vaší polohu, a také směrových šipek na naplánované trase. Nová podoba mi přijde rozhodně líbivější a přehlednější.

- -
Vlevo iGO 8.0.0.49545 a vpravo iGO 8.3.2.64873

Dále je v nové verzi možnost zobrazení většího detailu mapy…

- -
Vlevo iGO 8.0.0.49545 a vpravo iGO 8.3.2.64873

Asi největší novinkou jsou směrové tabule. Oproti konkurenci ale iGO zobrazuje opravdu pouze směrové tabule, které se zobrazí na běžné navigační ploše. Osobně jsem rád, že iGO nešlo cestou Reality View jako navigace Navigon nebo TomTom, kde vidíte pouze statický obrázek sice s pěkným, realistickým ztvárněním vozovky a návěstím, ale užitková hodnota je skoro nulová.

- -
Vlevo iGO 8.3.2.64873 a vpravo Navigon Reality View

Další inovací je podpora služby MSN Direct, kterou ale bohužel v našich končinách nijak nevyužijeme. MSN Direct je rádiová síť, kterou provozuje Microsoft ve vybraných amerických městech a šíří po ní kromě pro nás stěžejních dopravních informací také informace o předpovědi počasí, ceně paliva nebo o akciovém trhu. Jednoduše řečeno, je to jakási obdoba našeho RDS-TMC.

Autor článku Tomula
Tomula

Kapitoly článku