Domů » Bleskovky » iWatch: Stihne Apple zahájit prodej svých chytrých hodinek v letošním roce?

iWatch: Stihne Apple zahájit prodej svých chytrých hodinek v letošním roce?

Když Apple před sedmi lety „znovu vynalezl telefon“, mezi jeho představením a uvedením na trh uběhlo téměř 6 měsíců. Za 10 dní bude představena již devátá generace iPhone a všichni očekávají, že kromě dvou telefonů s většími úhlopříčkami přijde i „One More Thing“. Tou má být „znovuvynalezení hodinek“.

  
Ilustrační obrázek

Podle redaktora serveru Re/Code je však možné, že se bude opakovat situace z představení prvního iPhone; jeho zdroje tvrdí, že představení „iWatch“ a začátek jejich prodeje bude dělit časová prodleva v řádu měsíců. Nemáme prý očekávat jejich dostupnost dříve než po letošních vánočních svátcích, nejpravděpodobnější má být počátek příštího roku, kdy má Apple údajně představit i 12,9“ iPad. Těmto slovům může nahrávat i fakt, že zatímco téměř každý týden se objevují informace a fotografie komponent nových iPhonů, o hodinkách s logem nakousnutého jablka nevíme takřka nic. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Už roky se objevují zprávy o iWatch. A je jisté, že budou?

 2. No myslím si, že to bude další věc od Applu, která se bude dobře prodávat už jen kvůli tomu od koho to je :-) Ale proč ne, je mi jasné, že jsou tací, co mají z Applu pupínky a kdoví co ještě, ale každý výrobce má možnost si vycvičit své zákazníky a Apple to zkrátka ještě pořád umí+představení a uvedení na trh i zde se ostatní mohou stále učit. Nic od Applu nevlastním a ani to neplánuji, ale nejsem ten typ hlupce co jim přeje krach :D Viď Blemzo ;-) ba naopak, když to umí, tak ať se jim daří co nejvíce viz. Prodeje iPhonů-iPadů a celkový podíl jejich OS. Ať si na ten chléb vydělají :-)

  • Johny (neregistrovaný)

   U applu by to bylo konečně podobné zařízení, co dává ve skutečnosti smysl, protože by vytvořilo standard pro vývojaře a ty by mohli dělat pro své aplikace konečně pořádná rozšíření. Do teď když jsou každé hodinky jinak udělané, je to prakticky k ničemu a není možné využít úplný potenciál.

 3. nothingelse (neregistrovaný)

  Jejich hodinky se prodávat jistě budou, ale začli s nimi trochu pozdě. Samsung má s hodinkami již zkušenosti a má za sebou již tři generace, tržní podíl bude hrát v prospěch Samsungu. Jako vždy to bude apple vs. samsung, tzv. zarytí jabličkáři a zarytí fandové androidu . Každopádně nechápu nenávistné debaty o tom, jaká značka je nejlepší atd.. , lidé by měli být rádi, že je z čeho vybírat . Pokaždé je na vrcholu někdo jiný, v minulosti tomu byla Nokia, poté Apple a teď Samsung .. Dozajista se to zase změní.

  • lerion (neregistrovaný)

   Pokud Apple opravdu někdy nějaké hodinky vydá, v porovnání se Samsungem má hodně šancí udělat velmi kvalitní produkt. Galaxy Gear není tak těžké překonat.

  • UMIS (neregistrovaný)

   Samsung uz ma xtou generazi, ale tim jak to vsechno seka jak Bata cvicky to stale neni ono

  • Pozdě? Google představil API před pár měsíci, v tuto chvíli se zatím nedá nic koupit (tedy nemám v tom až takový přehled, ale mám pocit, že jsme se zatím u Android Wear nedostali za rendery), WP je tradičně mimo, ostatní nic neznamenají. Jaký pozdě probůh.

  • Gear hodinky sa sekajú?:D že o tom neviem…čo sa týka funkcii tak sú momentálne na vrchole, tam nieje moc čo zlepšovať…jedine čím by mohol Apple zabdovať by bola aspoň niekoľko týždnová výdr pri aktívnom používani orptoi súčasnej maximalne niekoľko dňovej…ale také technológie aby to fungovalo pri dnešných displejoch(nepočítam e-ink a mono displeje) sú ešte ďaleko

  • UMIS (neregistrovaný)

   MINO asi by ses mel naucit cist

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).