Domů » Bleskovky » iPhony mají příští rok změnit podobu: Skleněné tělo, zahnutý displej a žádné domovské tlačítko

iPhony mají příští rok změnit podobu: Skleněné tělo, zahnutý displej a žádné domovské tlačítko

Premiéra letošních iPhonů je takřka na spadnutí, k odhalení novinek má údajně dojít 7. září. Stále není jasné, jak se budou nové jablečné telefony jmenovat; letos bychom se revoluční změny v designu dočkat neměli a tak se spekuluje o názvu iPhone 6 SE, přičemž sedmičku si má Apple schovávat na příští rok. To totiž fenomén iPhone oslaví desáté výročí své existence a Apple pro tuto příležitost údajně chystá radikální změnu v designu.

iPhone_7_curved_screen
Fanouškovský koncept

Podle informací serveru Bloomberg má na čelní straně dostat větší prostor displej, kterému ustoupí typické kruhové tlačítko pod ním; jeho funkce (včetně čtení otisků prstů) bude patrně integrována přímo do displeje. Ten má být podobně jako u letošních vlajkových Samsungů zakřivený po obou delších stranách. Několik zdrojů (KGI, Nikkei, Wall Street Journal) navíc dříve nezávisle na sobě uvedlo, že si Apple nechává u čínského Foxconnu vyrábět celoskleněné tělo na smartphone.

iphone-curved-amoled-display
Render založený na obrázku z patentové přihlášky Apple (níže)

Pokud si výše uvedené spekulace dáme dohromady, měli bychom se příští rok dočkat celoskleněného zařízení se zakřiveným displejem s absencí domovského tlačítka. Tímto řešením by se odstranil neduh současných iPhonů, kterým je nízký procentuální poměr půdorysných rozměrů vůči ploše displeje.

patent

O tom, že uživatelé iPhonů touží po novém designu, svědčí i výsledky nedávného průzkumu serveru Quartz. V něm téměř 80 procent uživatelů současných modelů uvedlo, že pokud nedojde k významnější změně designu, o koupi nového iPhonu uvažovat nebudou. Jsme zvědaví, zda Tim Cook dokáže na své zářijové tiskové konferenci poskytnout nerozhodným čekatelům ty správné důvody ke koupi letošních, pravděpodobně stejně vypadajících modelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments