TOPlist

iPhone bude mluvit vaším hlasem. Tuhle geniální funkci přinese iOS 17

ovladani telefonu hlasem iphone
  • Apple představil nové funkce zpřístupnění, pravděpodobně pro iOS 17
  • iPhone, iPad i Mac se naučí převádět text do mluveného slova, navíc vaším hlasem

Jednou z velmi zajímavých novinek v iOS 17 by měla být dvojice funkcí zpřístupnění, které nahradí hlas uživatele, píše portál 9to5Mac. Apple údajně oficiálně představil duo funkcí s tím, že postupně zamíří do příští velké aktualizace iOS.

V první řadě jde o funkci Live Speech, český překlad v tuto chvíli nemáme k dispozici. „Díky Live Speech na iPhonu, iPadu a Macu mohou uživatelé napsat, co chtějí říct, a nechat si to nahlas namluvit během telefonních hovorů, FaceTime i osobních konverzací,“ vysvětluje Apple. Funkce je navržena primárně pro uživatele, kteří nemohou mluvit.Apple logo na oficiálním obchodě Apple StoreNepřehlédněte

Apple spustil oficiální YouTube kanál pro Českou republiku

Ještě o chlup zajímavější je ale možná funkce Personal Voice. Díky té bude hlas Live Speech znít jako vy, popřípadě jako kdokoliv z vašich blízkých, které požádáte o pomoc. Uživatelé si vytvoří osobní hlas tak, že budou číst náhodně vybrané textové výzvy a nahrají 15minutový projev na iPhone nebo iPad.

Apple pro tuto novinku využívá technologii strojového učení přímo v zařízení, aby byly dodrženy nejpřísnější bezpečnostní normy. Funkce je nepřímo zaměřena na uživatele s diagnózou amyotrofické laterální sklerózy (ALS), při které dochází k degradaci mozku a míchy, jedním z příznaků je tak ztráta schopnosti mluvit. Chorobou trpí desetitisíce lidí po celém světě, jedním z nejznámějších pacientů byl teoretický fyzik Stephen Hawking.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku