Domů » Bleskovky » iPhone 8 má dostat displej ohnutý přes všechny hrany: Samsung jich dodá 100 milionů

iPhone 8 má dostat displej ohnutý přes všechny hrany: Samsung jich dodá 100 milionů

Příští generace iPhonů je ještě daleko před námi, přesto se ze všech stran rojí spekulace, jak má být příští model, vydaný ku příležitosti desátého výročí jablečného telefonu, revoluční. Apple prý testuje několik prototypů, přičemž nejvyšší model má dostat zakřivený OLED panel od Samsungu.

iphoneconceptimage

Na rozdíl od posledních vlajkových Samsungů má být displej příštího iPhonu zakřivený do všech stran, což by znamenalo odstranění veškerých rámečků a teoretické využití 100 procent čelní plochy. Má se jednat o Plastic OLED panely, u nichž není podklad tvořen pevným sklem, ale ohebným plastem. Tyto panely byly například použity u prohnutých a lehce ohebných telefonů Flex od LG, iPhone 8 jej ale zřejmě pouze „napne“ přes všechny hrany a další ohýbání mu nepovolí.

iPhone 8 Official 2017 - Concept

Samsung je podle agentury Bloomberg schopný vyrobit 70 – 100 milionů těchto panelů ročně, z tohoto důvodu jej nemají dostat všechny modely, ale jen ten nejvyšší. Objednávku 100 milionů panelů prý dokonce potvrdil člověk obeznámený plány Samsungu.

Nové iPhony by také mohly disponovat novou technologii snímání stisku, která má být schopná vyhodnotit dotek na libovolné straně přístroje, zda ji Apple využije, je však prozatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.