iPhone 8 s bezdrátovým nabíjením? Ve Foxconnu se provádí testování komponent

Letošní sedmičkové iPhony způsobily poprask zejména díky absenci 3,5mm jacku, což znemožňuje dobíjení telefonu současně s poslechem hudby do sluchátek (pomineme-li všemožné redukce a bezdrátová sluchátka). Řešením tohoto problému by mohla být podpora bezdrátového nabíjení, ovšem s ní Apple vyčkává – nutností centrovat telefon na podložku je komfort nabíjení výrazně snížen. V příštím roce by však mohlo dojít v této oblasti k posunu.

wireless-apple-iphone-concept-dock

Podle nejnovějších zpráv Nikkei již dvorní konstruktér iPhonů Foxconn bezdrátové nabíjení pro příští iPhony testuje, avšak jeho implementace má záviset na počtu uspokojivých jednotek vyrobených z dávky komponent; neuspokojivé výsledky by totiž mohly ukázat, že bezdrátové nabíjení je pro Apple nerentabilní. A jak by mohli cupertinští tuto technologii posunout kupředu

Odpovědí na tuto otázku může být spolupráce se společností WattUp, jejíž technologie postavená na bázi radiových vln dokáže nabíjet zařízení vzdálené od zdroje až 4,57 metru; stačilo by tak pouze umístit nabíječku kamkoliv do místnosti. Apple nicméně také zkoumá možnosti nabíjení ultrazvukovými vlnami, tudíž zatím není jisté, kterou cestou (a zda vůbec) se vydá. iPhone by si ale určitě ke svému 10. výročí podobný dárek rozhodně zasloužil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

59 komentářů

 1. – nutností centrovat telefon na podložku je komfort nabíjení výrazně snížen
  Tohle není tak úplně pravda. Mám podložku ve tvaru stojánku na svůj SGS7, do kterého se mobil prostě usadí a nic neřeším. Takže záleží především na té podložce.

  • lerion (neregistrovaný)

   Ja mam Fatboye od Nokie a 920 tam musela byt presne narovnana. 950 tam uz ale jen tak nejak hazim a nabiji. Staci aby byla na podlozce.
   Takze to snad nebude takovy problem.

   Co me ale pobavilo, ze 3,5 mm jack odstranili pry hlavne kvuli tloustce a tech chteji pridat bezdratove nabijeni, ktere zajiste zabere v telefonu vice mista nez jack… :D

   Mozna by mohli odstranit lightning, pak uz se to vleze.

   • Jack byl odstraněn kvůli Tapfic Engine pro Home.

   • Poster (neregistrovaný)

    Lightning odstranit a dát tam USB C

   • lerion (neregistrovaný)

    Poster: To Apple nikdy neudělá, pak by ti nedejboze jeden kabel a jeden konektor umel propojit a nabit vse od Applu…

   • MarekJ (neregistrovaný)

    Podľa mna to Apple s vysokou pravdepodobnosťou pri iPhone 8 urobí (7S podla mna nevydá pri takomto výročí). Koniec koncov aj Apple je sucastou USB-C Audio. Za USB-C predsa vie byt aj Lightning.

   • Díváme se na poslední generace konektorů (min. z pohledu dat, obraz je otázka, tam roste potřeba datové propustnosti exponenciálně). Je nesmysl, aby se Apple pouštěl do dobrodružství USB-C za Lightning, když si ani USB-C samo o osbě neumí pohlídat funkčnost napájení (aneb nestandardy výrobců SoC a přístrojů).
    Výměna Lightningu za USB-C je utopie. A je skoro otázka, zda při představení bezdrát napájení Apple i ten poslední konektor u iVěci rovnou neodstřelí.

   • MarekJ (neregistrovaný)

    Tak si pozri nove macbooky. Apple akceptoval usbc ako standard budúcnosti a ide tade vsetko.

   • uni: opravdu si neumím představit, že bych měl mobil bez nějakého konektoru, který propojím v případě potřeby s PC. Například v práci do mobilu jinak než kabelem nic nedostanu. Ty píšeš takové nesmysly. Ať si apple dělá co chce, a je jedno jestli to má Lightning, nebo univerzálnější USB (kdy doposud micro USB má snad každý doma a zcela logicky se přechází na USB-C, což už mělo být dávno. Konektor v zařízeních u kterého nemusím řešit, jak do něj strčím kabel.

    PS: odstranit jack kvůli takové kraviny jako taptic engine :-)

   • xzeit: Tak spolu s tím, jak padl UMS režim je to už vcelku jedno. MTP je na nic, takže to člověk dělá jinak (typicky přes server či cloud) a v autech nastoupily nové technologie komunikace (pro autorádio).
    Samozřejmě jako kdekoli jinde, nic není pro 100% pokrytí potřeb uživatelů. Tvůj scénář potíží v práci je ale samozřejmě řešitelný. Data poslat do telefonu přes WiFi z vlastního přenosného WiFi AP s úložištěm (běžné a nikoli finančně náročné řešení), pokud je to skutečně existenčně nutné. Ale obvyklejší je, že lidi prostě používají USB disky.
    Zase to spíše zní jako za každou cenu najít problém. Někteří to mají v tom světe prostě těžší no, asi jsou jang polovině své reinkarnace:)

   • xzeit: Zase je v procesu schválení má reakce, jako několikrát, nikdy nebyla žádná upravována, zablokována, nikdy jsem nebyl na nic upozorněn.
    Nicméně v další (zde logicky také k schválení, výrazivo….) je posílá někam, takže tohle je možná má poslední reakce zde:)

   • Shepii (neregistrovaný)

    Uni: Ono to možná bude obsahem tvých příspěvků, protože to kolikrát bývají takové blbosti, že se redakci ani nedivím, že se nechce před ostatními diskutéry ztrapňovat tím, že tvoje komentáře pouští na svoje stránky.

   • Shepii: něco takového jsem chtěl napsat. Byl jsi rychlejší :-)

   • Jednu z největších blbostí jste právě vypracovali vy borci:) Představa, že na pozadí zdejšího webu jede umělá inteligence hlídající kontext obsahu je opravdu úsměvná… Ne tak vaše příspěvky.

   • uni: A tvoje představa že my si něco představujme, je ještě víc.

   • Shepii (neregistrovaný)

    xzeit: Další skvělý výplod, co? :) Já si spíš myslím, že po pár zkušenostech s jeho příspěvky, se redakce rozhodla, že systém komentářů preventivně nastaví tak, aby odesílal ke schválení všechny jeho příspěvky. Tento krok samozřejmě vítám a schvaluji, veřím totiž, že díky němu jsme byli ušetřeni spousty nesmyslného textu.

   • Já chápu, že ne všemu co zde píši nerozumíte, protože se tomu tak nevěnujete, ale ještě kolem toho dělat humbuk je už známka blbosti, nic víc:)
    Příspěvek schválen, opět bez moderace kucí;-) „uni | 2.11.2016 v 10:22“

   • Shepii (neregistrovaný)

    uni: Vzhledem k tomu, kolik diskutérů se s tebou v diskusích pravidelně hádá, je pravděpodobnější, že tomu nerozumíš ty, což ostatně mohu sám ze své zkušenosti potvrdit.

   • MarekJ (neregistrovaný): Tak jistě, HDMI, USB-A, DP, Ethernet, atd. je přímo v rozporu s danou konstrukcí, tedy je užití menší alternativy na bíleni. Tak jako, že až tato verze (USB-C) konečně naplňuje pojem universal.
    Ale Lightning (který byl nasazen před USB-C btw.) nečiní v konstrukci iVěcí žádné potíže, resp. s USB-C by nebyl žádný posun. Další posun je až odstranění konektoru. Už nebude zmenšování, ani jiné změny (max. na úrovni podpora protokolů).

   • Shepii (neregistrovaný): No, hádají se tak 2-3 (možná kecám:) ), kteří mají právě ten problém s tím být dostatečně erudovaní a ještě mají často zmatečné myšlenky. Asi se k nim hlásíš, pokud chápou.

   • Shepii (neregistrovaný)

    uni: Tak tady máme typický příklad tvého komentáře ze sekce „úplně mimo“. Nejprve tady máme cosi na bílení, potom plk ohledně univerzálnosti USB-C, když všechny předešlé verze USB byly univerzální, dále plk týkající se zpochybňování výhod užiti USB-C místo Lightning konektoru (daleko větší univerzálnost) a nakonec „posun je až odstranění konektoru“, ke kterému se nemá cenu ani vyjadřovat.

   • Shepii: jo, je to exot :-)
    uni: Lightning ano, konstrukčně je možná ale USB-C pevnější. USB-C už tady mělo být před 5ti lety jako standard….možná až teď. Každopádně chytrý mobilní telefon, zařízení, by mělo VŽDY disponovat tímto universálním konektorem, i kdyby to mělo být za pár let nouzové řešení. Může nastat situace, kdy bezdrátově nepřipojíš. Ale dohadovat se s někým, kdo nechápe užitek z AOD….to je těžko. No jdu se podávat na mm co jsi vyplodil k Nexusu 6P a jeho vlastnostech :-)

   • xzeit: Pind o tom, že něco má mít něco vždy je jen pind. Na to se snad ani nedá reagovat:) USB-C mělo, nemělo, nebylo, teď je, no a? Apple prostě potřeboval nahradit 30pin, tak udělal Lightning. O jeho pevnost se bát nemusíš, užívají jej jako styčný bod i u kolíbek, takže je to očividně ok. Naopak, konstrukčně je na tom USB-C hůře, to ví každý, nechápu, proč se snažíš o flame s dalším pindem.
    Ano, může se stát cokoli, i třeba to, že budeš trpět žízní a mobil ti nepomůže, protože bude vybitý. Tzn. nikdy nebudeš odpojovat telefon od vnějšího permanentního zdroje?

   • uni: „a v autech nastoupily nové technologie komunikace (pro autorádio)“
    Nechci ti kazit radost, ale pokud je mi znamo (dival jsem se na instruktaz CarPlay od Audi a zkousel jsem CarPlay v VW a Honde), tak CarPlay je zalozene na prenosu po kabelu. Trochu mi chybi ty nove technologie komunikace ve svete bez konektoru :)

   • xzeit, Shepii: Rano jsem si pustil na DVTV rozhovor s ovcim mluvcackem…nevidim moc rozdilu mezi jeho argumenty a argumenty uniho :)

   • zipiik: Problém Audi, nikoli Apple, který umožňuje CarPlay přes BT/WiFi:) CarPlay není založen na komunikaci po kabelu. Další pind. Ach jo….. necheš nás toho už ušetřit? Aha sorry, vy tady pindáte dva:)

   • uni: A nemuze to byt treba tim, ze po kabelu je spojeni jaksi spolehlivejsi, rychlejsi a jsou po nem kratsi doby odezvy, nehlede na to, ze se telefon dokaze kabelem nabijet dostatecne rychle na to, aby se pri carplayovani nevybijel? Proste jsou situace, kdy je kus dratu proste lepsi reseni. Viz tvuj popis reseni prenisu dat – kabel vs. uloziste s vlastnim AP. Kdyz si odmyslim komplikovanost, tak si predstav, ze jsou mista (nepr. nektere kancelare), kde si nesmis pustit vlastni AP. V pripade, ze ho pustis, mistni IT to zjisti a v ramci svych pravomoci dustanes „pres prsty“.

   • uni: Ale abych ti nekrivdil, wireless CarPlay je mozne od iOS9. Udajne prvni auto s wireless carplay ma byt BMW 5 MY 2017. Co jsem zhlidnul video na youtube, bezdratove je cca 0.5s zpozdeni, chtelo by to ohmatat, jak moc to bude v realu vadit.

   • Mě je jedno, co kdo křivdí, většinou to jsou prostě jen pindy:)
    Tak téma bezdrát CarPlay (GoogleCar) apod. zcela jistě souvisí s bezdrát napájením, což je u Apple opravdu okrajová vlastnost (pomocí daného pouzdra), u Google poměrně vzácná (klesající s cenou vozu, resp. vozeného mobilu). Vše chce své a čas. Apple aktuálně tlačí k bezdrát bižu (hodinky, sluchátka), bude následovat komplet bezdrát telefon, včetně systému okolo (viz např. již několik let zpětně WiFi iTunes app, CarPlay, ovládání TV přenosu).
    Ostatní postupují obdobně (Samsung). Ostatní jsou aktuálně opravu až ti „Others“.

   • uni: Pindy to nejsou, kus dratu muze byt ve spouste pripadu 1000x praktictejsi nez slozite resi bezdrat, viz treba tvoje reseni prenosu dat, to bylo fakt postavene na hlavu. Mozna to je trend vyrobcu, ale zas tak moc rychly trend to neni, Apple jeste nema doresene ani nabijeni, nehlede na to, ze u soucasneho standardu Qi by byl problem s rychlosti dobijeni pri zapnutem CarPlay/AndroidAuto.
    Docela me prekvapujes, jak jako technicky zalozeny clovek (asoon se tak prezentujes), muzes tak bezhlave obhajovat wireless proti dratu. Jasne, jaou situace, kdy je lepsi bezdrat, ale i drat ma sve pouziti.

   • zipiik: Obecně platí, že potřeba kabelového připojení mobilů postě klesá. Ať kvůli komunikaci, tak nabíjení. Tak to prostě je. Divím se, že tě to tak vyvádí z míry. V roce 2016.
    Tebou zmiňovaná scénář. Naprosto typický příklad „kabel pryč a co nejrychleji!“.
    Nikoho netankuje jakýsi držák ve ventilaci, natažený zkroucený kabel k CL, od toho 3,5 jack do rádia, to je jak z doby stodvacítek. Brr.
    Trend (který zároveň o podporuje bezpečnost provozu) je bezdrát. Bezdrát komunikace s palubními systémy vozu, napájení v příslušné přihrádce (zavřené, aby se z mobilu nestal nebezpečný poletující předmět při nehodě) při pohemém vložení, ne že z toho vytáhneš kabel, nacvakneš, pak to tam roluješ zpět….).
    Sedneš, odložíš mobil, jedeš.

   • zipiik: Než se schválí předešlý opět zcela nezávadný příspěvek….
    Ano, drát ano. Ale musíš rozlišovat aplikaci. Hrát si na bezdrát např. u PC v kanclu/doma, když je PC půl metru od toho je fakt hovadina. Tak jako všude doma rvát WiFi konektivitu, když bez potíží můžeš užít ethernet (např. SmartTV/sticky) také jasná věc. Atd. Ale mobil není to, z čeho mají trčet kabely na všechny strany, fakt ne:)

   • Shepii (neregistrovaný)

    uni: Tak tady máme typický příklad tvého komentáře ze sekce „úplně mimo“. Nejprve tady máme cosi na bílení, potom plk ohledně univerzálnosti USB-C, když všechny předešlé verze USB byly univerzální, dále plk týkající se zpochybňování výhod užiti USB-C místo Lightning konektoru (daleko větší univerzálnost) a nakonec „posun je až odstranění konektoru“, ke kterému se nemá cenu ani vyjadřovat.

   • Uni pindá pořád a nevadí mu to :-) Samozřejmě, chytrý mobilní telefon není jenom o wireless, ale o univerzálnosti. A jak jsem již psal, opravdu si neumím představit to, že budu mít mobil bez nějakého konektoru, když to ostatní na to zatím není vůbec připraveno. Ten konektor i kdyby byl využíván z 10%, tak těch 10% může být neobejitelných. Co jde po bezdrátu, tak proč ne. Nebráním se. Ale úplné odstranění….kravina minimálně pár let.

   • Ale kdo říká, že z něčeho mobilního musí trčet kabel? Přes kabel připojíš opravdu v případě, že potřebuješ, protože taková situace může nastat a konkrétně zatím tady JE!. A toto řešení tady taky bude. Fyzický konektor a to minimálně jeden a to i v mobilním zařízení.

   • Shepii (neregistrovaný)

    uni: „Ostatní jsou aktuálně opravu až ti „Others“.“ Ano, samozřejmě, ale to tak nějak vyplývá z překladu, že? Jinak samozřejmě ti ostatní jsou, pokud jde o implementování nových technologií, několik let před Applem.

   • xzeit: Rád bych upřel tvou pozornost na minulost, když byl odebírán dedikovaný datový konektor, když MiniHDMI, když 3,5 jack, vždy byly fóra plná lidí (nedávné u jacka by sis ještě mohl pamatovat), brečící, jak se hroutí ten zlý svět, který nechce, aby mohli svou placku (dříve cihlu:) ) užívat jak potřebují.
    No a vidíš, data se posílají přes BT/WiFi lokálně, cloud globálně, obraz přes AirPlay/Chromecast/cosi od MS (furt mám potíže si uvědomovat alternativy od MS, fakt je chyba ve mě?), data přenášíš pře USB disk, zvuk posloucháš přes BT sluchátkam atd. atd. Tomu telefonu ubyla jen jedna funkce, funkce USB disku, to je fakt. Řešitelé za 200,-….

   • Sorry ale data přenášim přes mobil. Pichnu v práci nebo kdekoliv jinde přes USB, když potřebuji a přesně taky od toho mám v mobilu paměťovou kartu. To ale člověku s 32GB úložným prostorem nevysvetlis…..

   • xzeit: No tak sláva, budeš mít zařízení bez konektoru, ale s pam. kartou, tak stačí čtečka za 50,- a vyřešeno! Uf.

   • Další blbost. Při představě že bych měl vytahovat že svého šuplícku na sim kartu a paměťovou kartu u svého mobilního telefonu splňující IP68….. Opravdu logika. Absolutní blbost vytahovat paměťovou kartu z mobilu a dávat ji do čtečky…. A pak zpátky. Uvedomujes si co píšeš za kraviny? USB konektor je opravdu nepostradatelný.

   • TomasSX1

    Uni tu pise nieco o prenose dat cez BT lokalne?! Jakto? To uz iPhone konecne dokaze nieco preniest cez BT na nie iVec?

   • TomasSX1: Ah vidíš, tady jsme tak zabředli do obecného téma, že jsem úplně zapomněl, že je to vlastně vlákno iOS:) No nicméně téma bylo jiné, placka bez konektoru a jak s tím žít. Jediné koho se to netýká je W10M:)

   • xzeit: Tyjo, ty mi připomínáš jednoho „borce“ vedle, podobná diskuse, byl zaseklý, že Smart nositelnost nemůže nahradit jendoúčelové tracekry. Nedokázali jsme z něj dostat info, proč. argumentů nula. Ne, jeden byl, výdrž. Přesto furt jsme pátrali, co co de. Druhý den to vyplynulo, triatlon. To nás zbavilo slov:) Tady je to podobné, ještě horší, pro něj asi opravdu bylo jediné řešení ono jedno specifické zařízení, které na to používal.
    U tebe je to ale marné, u tebe je právě problém pochopit, použít na to to specifické zařízení, obyčejný USB disk…. Někdy je to prostě marné.

   • UNI: U tebe je marné prostě to, že někdo nechce specifické zařízení, ale ALL-IN-ONE a chytrý mobil se pro to úplně skvěle hodí. Proč mít jednu věc (která dneska umí zastoupit několik a to velice dobře) když můžeš mít věcí 10! Ty jdeš absolutně proti filosofii tohoto univerzálního zařízení. Absolutně. Tak jak někdo chce aby to dobře fotilo, protože mobil má pořád u sebe, tak někdo chce aby to solidně hrálo, navigovalo, přenášelo data….apod. Všechno mobil dneska umí a tvoje filosofie je to zase nějak rozdělit. Samozřejmě jsou jisté specifika, kdy něco mobil nenahradí, ale tam jsou naprosto pádné argumenty, přes které nejede vlak…aspoň teda zatím. Sorry, ale proč bych měl nosit USB flash disk, když tohle skvěle zastoupí mobilní telefon?? Nevím co se tady oháníš pořád s nositelnostma? Už jsme x-krát řešili AOD režim nahrazovat hodinkami….NE, rozhodně ne ve všech případech. I kdybych ty hodinky měl, pořád bych v některých případech a ty nastávají každý den, využil AOD. A tak dále.

    PS: psal jsi ,,To nás zbavilo slov:),, ty trpíš schizofrenii? Povídáš si občas sám s sebou? Vypadá to tak.

   • xzeit: Ježíš, zase pindy:( Ty jsi jak zaseklá deska. Nikde neříkám, že nemáš telefon používat jako transportní pro data proboha! Je několik cest, jak dostat data do telefonu, mimo jené např. přes pushbullet atd. atd. Ale ty furt jak starej páprda, ne, já si chci tenhle 10 let starý kabel zasunout semhle do konektoru, protože to tak dělám deset let. Strašný.
    Zkoušel jsi to i v režimu ve voze, ale tam ti to přišlo ignorovat fakta už i tobě trabné (nebo druhému pindalovi, je mi to jeno), tak jsme zase zaseklý o kousek dál. Nemám sílu….

   • Hodně si občas protirecis. V práci jinou možnost nemám, než zasunout kabel. A když někde třeba přijdu tak taky ne. A opravdu když potřebuji dostat data do mobilu, nebo naopak. Pouziju ten kabel. Je to tak dvakrát do měsíce, ale je. Možnost připojení mobilního zařízení přes kabel znamená rozšíření jeho možnosti. Možná jednou bude vše je wireless… Zatím to tak není a minimálně pro přechodnou dobu ani nebude. A to mám bezdrátovou myš ty paprdo a bezdrátovou klávesnici.

   • uni: Hlasi se „ten druhy“.
    „Nikoho netankuje jakýsi držák ve ventilaci, natažený zkroucený kabel k CL, od toho 3,5 jack do rádia, to je jak z doby stodvacítek. Brr.“
    O drzaku ve ventilaci ode me nepadlo ani slovo, stejne tak o nabijecce v CL nebo jacku do autoradia. Kdybys nekdy videl tenhle system v praxi, tak bys vedel, ze bud kablik nebo USB zasuvka je vyvobcem vyvedena v kastliku, kam si telefon odlozis, aby za jizdy neputoval v kabine (je zvlastni ze zrovna ty pohrdas drzaky na mobily, vzdyt to je krucialni vyuziti ctecky otisku prstu). Bezdrat by byl v tomhle pripade i pohodlnejsi, o tom zadna, ale jsou tu porad jeste otevrene problemy, o kterych jsem psal a ktere jsi ignoroval – rychlost nabijeni (telefon nelezi uspany, ale pocita, takze potrebuje pomerne dost proudu) a take zpozdeni dane bezdratovym prenosem, ktere vadi hlavne pri ovladani zarizeni, kde je kazda pulvterinka mezi dotykem a reakci citit.
    Zapomnel jsem, ze tvym hobby je snit o bezdratove budoucnosti, ale my ostatni zijeme v soucasnosti a na rozdil od tebe tyhle vymozenosti pouzivame.

   • Tak to zase pozor. Bezdrátové nabíjení je skvělá věc a v některých případech taky užitečná a to už teď. Dokonce je i dost rychlé a např. S7 podporuje rychlé bezdrátové nabíjení, kdy se mobil nabije za cca 2h. Já ovšem používám standardní rychlost, kdy to trvá asi tři hodiny,což mi asi v 90% nabíjení nevadí, jelikož mobil nabijim až večer a to před spaním,kdy mobil uložím do stojánku a tak mi slouží také jako hodiny – tedy díky AOD (AOD je další funkce, kterou UNI nechápe). Tedy:bezdrátové nabíjení je dobře v tom, že nedochází z častému používání USB konektoru a tedy samozřejmě k jeho opotřebení,což si myslím, hlavně u mobilu splňující IP68, je, nebo může být podstatné….za další natahnu ruku a pouze zvednu mobil z dobíjecí stanice, nemusím vypojovat kabel, za další pokud je mobil mokrý, kabelem nenabiju. Každopádně to neznamená, že jsem pro odstranění USB konektoru. Jedná věc je, že v případě potřeby a možnosti sáhnu po kabelu, když potřebuji využít rychlonabijeni. A další jako možnost konektivity přes tento konektor už nezminuji,byly popsány výše. Chytrý mobilní telefon má podporovat různé možnosti konektivity a ten konektor vy tam měl být aspoň jeden… Ne li dva.

   • Teda kluci přiznávám, že sbírám poslední zbytky morálních sil…
    xzeit: Nevím zda si protiřečím, ale přiznávám, že tvůj „problém“ už unavuje. Ano, fy. po tobě chce práci s daty a nedává ti adekvátní cestu. Řeš na hlavním nádraží, tečka.

    zipiik: O kabel v kastlíku jsem sám mluvil, lépe čti, méně unavuj. Problém je, že ty stavíš problém na současném stavu. Pokud jsi přihlášen do AppleCar&spol., jsi samozřejmě autorizován:-/
    Zpoždění ovládání není primární problém, s tím se setkáváš denně, v bankomatu, lístečkomatu, ostatně i tady na webu (klik a čekáš), primární problém je zpožděný ovládací prvek (typicky kurzor). Navíc jsi mimo tématem, AppleCar&spol. resp. vůz není HID pro ovládání telefonu, telefon zde hraje roli…..sorry kucí, došla mental power. Přenechám jiným nebo příště.
    Pindalům zdar.
    Do čeho jsem to zase vlezl…

   • A takové kraviny ty pořád píšeš. Jake nádraží? Co to meleš?

   • Shepii (neregistrovaný)

    xzeit: On píše pořád kraviny, na to si zvykni. Nedávno jsem si ho tady všiml a od té doby jen žasnu. V mém případě mu došly argumenty, tak mě začal ignorovat. Pro mě, za mě, je to jen další brepta, ale pokud chce diskutovat, tak by měl mít nějakou úroveň. Holt tihle noví jsou nevyzpytatelní.

   • Filip Šimoník (neregistrovaný)

    Ahoj kluci :)
    Tak se přidávám k pindalům, protože to, co je schopen vysmolit UNI, to je vážně k nevíře…
    *Wireless je nejlepší, odstranit konektory – říká iPhone onaniér, jehož modla vytrvale ignoruje bezdrátový nabíjení…
    *USB-C je naprd, horší než Lightning apod… – takže naprosto všichni jablíčkáři v mém okolí mění ty vyčvachtaný a totálně rozebraný kabely asi z čiré rozmařilosti… Na toto téma se tu diskutovalo nedávno a i jablíčkáři to uznali.
    *Do kanceláře 3 další chujoviny, jenom aby člověk jednoduše nevytáhl kabel – tak jasně, proč to dělat jednoduše (a dovoleně), když můžu vymýšlet chujoviny, jak to obejít :)
    *Posílání souborů wireless – škoda, iPhonářům to furt přes BT nejede, ach jo.
    *Lightningu za USB-C je utopie – tak jasně, sám Apple neví, co chce, když do každýho zařízení montuje (někdo v Číne montuje) jinej konektor, aneb hlavně abych si iPhone mohl spojit s Macem jenom s redukcí :D :D :D Nemluvě o tom, že nové „za hubičku“ Macbooky disponují právě USB-C. Tak sakra, on není tak na prd? :D
    *Tak samozřejmě je možnost s sebou neustále tahat USB disk (cca 200g, 10x6cm), ale tak zvládne to microSDHC vážící asi 3g a veliká 0,5x1cm… Ale jasně, můžu místo rohlíků snídat klidně ovar…
    *V jakémže vozu odložíš iPhone, neřešíš a nabíjíš?
    *A mohl bych pokračovat…

    Hlavně, že už nemáš morálních sil… Bodejť, utlučen argumenty, totálně mimo, protiřečící si jak nikdo jiný…
    Hezký den :-)

 2. lukecz123 (neregistrovaný)

  Mám SGS 6 a originál Samsung nabíječku – podložku, kterou jsem dostal při koupi zdarma. Telefon v tlustém dvouplášťovém nárazuvzdorném pouzdře jednoduše položím na podložku a nabíjí se. Nemusím ho centrovat, ale aby to nabíjelo, střed telefonu musí být na podložce.

 3. Vít (neregistrovaný)

  A ty si přečti znova, co přesně napsal. Hint – střed na podložce neznamená centrovat ;).

 4. Rampapapam (neregistrovaný)

  Na všech webech o mobilech je největší sranda, že jakmile se objeví článek, kde je Apple nebo iPhone, okamžitě jsou to články s nejvíce komentáři. To je mazec napříč celým internetem :-D

  • TomasSX1

   Neviem kde ty chodis na internet ale jednoznacie najviac komentov maju clanky o W10M a MS, minimalne tu na SM.

   • Filip Šimoník (neregistrovaný)

    Asi tak, jak píše TomasSX1…
    A přitom ta „mrtvá“ platforma vlastně nikoho nezajímá.. :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel