Domů » Bleskovky » iPhone 6 Plus trpí chybou displeje: Apple ji přiznává, přesto nabízí pouze placenou opravu

iPhone 6 Plus trpí chybou displeje: Apple ji přiznává, přesto nabízí pouze placenou opravu

Letos v srpnu se začali hlasitě ozývat majitelé iPhonu 6 Plus, jimž se zničehonic na displeji objevil šedý pruh, případně obrazovka začala blikat; v konečném případě dokonce přestala reagovat dotyková vrstva. Tento problém nazývaný též jako Touch Disease prosákl do médií, objevila se i skupinová žaloba na Apple a čekalo se, jak se Apple k věci postaví. Nyní na stránkách společnosti objevilo oficiální prohlášení.

1-3

Apple existenci Touch Disease přiznal, avšak uvádí, že tento problém vzniká pouze po pádu zařízení na tvrdý povrch, s čímž ovšem většina postižených majitelů iPhone 6 Plus nesouhlasí. Z tohoto důvodu Apple neposkytuje na tuto závadu bezplatnou opravu, avšak nabízí na ni více než poloviční slevu; namísto obvyklých 329 dolarů (8 400 korun bez DPH) zaplatí postižený „pouze“ 149 dolarů (asi 3 800 korun bez DPH). Ti, kdo již zaplatili za opravu plnou částku, mohou zažádat o návrat rozdílové částky.

bendgate-feature-640x353

Je možné, že Touch Disease může souviset s konstrukcí telefonu, který proslul kauzou BendGate. Jemné opakované ohýbání telefonu může vést k poškození nebo k uvolnění důležitých komponent, Apple však konstrukční problém nepřiznává. Program oprav bude trvat pět let od zahájení prodeje iPhone 6 Plus, tedy ještě asi tři roky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. To zase budou droidaci trousit moudra.

  • No ja nie som ziadna iovca, droidovca,winovca…ale toto by ma nasralo.Dost mizerna starostlivost.Na to ze zaplatim tolke peniaze za telefon.

   • Iovce to nenasere zabečí a zaplatí. Drahé telefony, drahé opravy, drahé příslušenství a když se k tomu jednou mají postavit čelem a jasně tak říct, proč právě Apple tak se zachovají jako nějaký noname, který prodává své telefony s minimální marží a takové gesto by mu zlomilo vaz. Mám někdy pocit, že je v tom nějaká černá magie, kterou ošálí nešťastníka vybírajícího si telefon a pokaždé, když pohlédne na jiný telefon tak se mi nad ním zjeví svatozář a v něm Steve s varovně zdviženým prstem :-)

  • A zrovna droiďák si chce koupit iP 6 Plus, jen co prodá 1+3 :D

  • No vzhledem k tomu, že Apple, jejich produkty a jejich zákazníci jsou v „trošku“ jiném proudu než zbytek světa, tak mi to nepřijde jako něco překvapivého nebo dokonce přes čáru. Uživatelé si dobrovolně zvolili „jablečný svět“ jako to nej pro ně, tak by ho měli brát se vším všudy a HLAVNĚ s tím, že žít v takovém světě prostě stojí peníze. Někdo může namítat, že ostatní výrobci dělají spoustu věcí levněji, ale pokud bych byl nadšenec do Apple a jeho produktů, tak bych věděl, že to se přece nedá srovnávat. Kdybych byl magor do Ferrari, tak by mě přece ani nenapadlo, že třeba u Porsche je všechno levnější (btw výkonnější a spolehlivější). Vrátil bych i zpoplatnění SW aktualizací, protože to prostě k životu v tomhle „jablečném světě“ patří a komu se to nelíbí, může zkusit „naše“ údajně pomalé a nespolehlivé androidy, wokna apod.

   • Přesně tak, jak říkáš. Já si za opravu rád zaplatím.

   • applista_spokojeny

    „a komu se to nelíbí, může zkusit „naše“ údajně pomalé a nespolehlivé androidy, wokna apod.“

    boze chran!! Jen to ne. Mam jen jedny nervy.

   • applista_spokojeny (neregistrovaný): No u WP to chápu, ale u Androidu se ti musím smát :-).

   • applista_spokojeny: No u Androidu to chapu, ale u W10M se ti musim smat :).

   • Applista_spokojeny

    Ja se vam smeju oboum dvoum :)

   • applista: ja som to pisal len ako ironiu na xzeita lebo to co napisal je hlupost sama o sebe. Pre mna za mna si pouzivaj co chces, hlavne ze si spokojny tak isto ako ja s tym co pouzivam ja.

 2. Kazdy spravny drojdak si uz chladi colu, pripravuje popcorn a ceka, co na to mistni mentor, vzdyt prece Apple ma ten nejlepsi servis :)

  • Hodně špatné, tvrdit, že si za to mohou uživatelé sami.

   • To ne, ale jenom uzivatele iphonu budou chyby omlouvat a vubec jim nevadi. Treba nas legendarni mentor uni by to umel jeste obratit ve vyhodu:)

 3. Iovce to nenaštve(napoprvé jsem použil trochu peprnější výraz a komentář se mi smazal tak tedy napodruhé jiná vulgarita tam není tak snad to projde) zabečí a zaplatí. Drahé telefony, drahé opravy, drahé příslušenství a když se k tomu jednou mají postavit čelem a jasně tak říct, proč právě Apple tak se zachovají jako nějaký noname, který prodává své telefony s minimální marží a takové gesto by mu zlomilo vaz. Mám někdy pocit, že je v tom nějaká černá magie, kterou ošálí nešťastníka vybírajícího si telefon a pokaždé, když pohlédne na jiný telefon tak se mi nad ním zjeví svatozář a v něm Steve s varovně zdviženým prstem :-)

  • applista_spokojeny

   Ne, pokazdy kdyz mam v ruce konkurenci dele nez jen v showroomu, zacne me rozcilovat debilita tech co ten system tvorili. Takze vzit si zpet iPhone je vysvobozeni.

 4. Nosí telefon v kapse, ohýbání ho a ještě si vyskakují.

 5. Klasika, Apple, podradny produkt za premiovou cenu.Jen hlupak naleti, jen hlupak muze velebit jablecnou podprumernou kvalitu.

 6. Musím se už tomu smát jak „jablíčkáři“ publikujou starou ohranou písničku (zadělaný pomalý android). Jaxi od androidu 5 Lolipop nepozoruji záseky a ukončování aplikací systému ano teď budete chrlit se smartphonem za 2K ale střední vyšší třída plně dostačuje aby systém byl plynulý.
  Tizen/Android/iOS je samostatný OS a na každým je jak se rozhodne.

 7. Jak nečekané. Předražený křáp má vadu, vestavěnou, samotným výrobcem. Tipuji že přesně za tyto vady si člověk připlácí. A když chce tuto vadu člověk odstraní, zaplatí další 4k (z 8k, jak milé…) za něco, co muže za dva roky provést znova. Kde je ta 100% funkčnost kterou tu furt slýchám ?

 8. Se celkem divím že za to Apple chce peníze. Mě v práci spadl na na tvrdý povrch můj tehdy pár měsíců starý GX8. Display vydržel akorát se něco pokazilo ve vnitřnostech(postě jenom obrazem se mi ukázal s fotkou mostu).Telefon jsem poslal na opravu a modlil jsem se aby mi to uznaly. Čoveče klobou dolů Huawei, telefon opravený zadarmo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).