Domů » Bleskovky » iPhone 6 Plus trpí chybou displeje: Apple ji přiznává, přesto nabízí pouze placenou opravu

iPhone 6 Plus trpí chybou displeje: Apple ji přiznává, přesto nabízí pouze placenou opravu

Letos v srpnu se začali hlasitě ozývat majitelé iPhonu 6 Plus, jimž se zničehonic na displeji objevil šedý pruh, případně obrazovka začala blikat; v konečném případě dokonce přestala reagovat dotyková vrstva. Tento problém nazývaný též jako Touch Disease prosákl do médií, objevila se i skupinová žaloba na Apple a čekalo se, jak se Apple k věci postaví. Nyní na stránkách společnosti objevilo oficiální prohlášení.

1-3

Apple existenci Touch Disease přiznal, avšak uvádí, že tento problém vzniká pouze po pádu zařízení na tvrdý povrch, s čímž ovšem většina postižených majitelů iPhone 6 Plus nesouhlasí. Z tohoto důvodu Apple neposkytuje na tuto závadu bezplatnou opravu, avšak nabízí na ni více než poloviční slevu; namísto obvyklých 329 dolarů (8 400 korun bez DPH) zaplatí postižený „pouze“ 149 dolarů (asi 3 800 korun bez DPH). Ti, kdo již zaplatili za opravu plnou částku, mohou zažádat o návrat rozdílové částky.

bendgate-feature-640x353

Je možné, že Touch Disease může souviset s konstrukcí telefonu, který proslul kauzou BendGate. Jemné opakované ohýbání telefonu může vést k poškození nebo k uvolnění důležitých komponent, Apple však konstrukční problém nepřiznává. Program oprav bude trvat pět let od zahájení prodeje iPhone 6 Plus, tedy ještě asi tři roky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments