Sledujte nás na YouTube

iPhone 5se na prvních renderech. Přijít má společně s 9,7″ iPadem Pro

Apple chystá na 15. března (podle některých zdrojů 22. března) tiskovou konferenci, jejíž ústředním tématem mají být dva nové produkty – 4″ iPhone a 9,7″ iPad. V posledních týdnech se okolo těchto zařízení objevilo několik spekulací, tak si pojďme shrnout, co pro nás Apple s největší pravděpodobností chystá.

iphone5se1-650x420

iPhone 5se

Nový iPhone 5se má dostat 4″ displej, což potěší zejména současné majitele modelů 5, 5s a 5c, kteří se s většími úhlopříčkami displejů nejnovějších iPhonů nesmířili. Podle aktuálně uniklých schémat od výrobce obalů by se měl iPhone 5se podobat právě modelům 5/5s, avšak dojít má k přesunu zamykacího tlačítka z horní strany telefonu na stranu. Rozmístění ostatních prvků má zůstat stejné jako u modelů 5 a 5s, stejně tak se příliš nemají měnit rozměry.

5se1

V útrobách zařízení má tepat čipset Apple A9 v kombinaci s koprocesorem M9, tedy stejná sestava jako u nejnovějších iPhonů zajišťující například podporu živých fotografií. Chybět nemá ani nový 12Mpx fotoaparát a NFC čip s podporou služby Apple Pay.

iPhone 5se má být nabízen v šedé, stříbrné, zlaté a růžové barvě ve variantách s 16 a 64GB vnitřní pamětí.

iPad Pro 9,7

Druhým představeným produktem má být 9,7″ iPad, o němž se dosud hovořilo jako o iPadu Air 3. Vzhledem k jeho výbavě, která má zahrnovat výkonný čipset Apple A9X, čtveřici reproduktorů, pinový konektor pro připojení externí klávesnice Smart Keyboard, a také podporu stylusu Apple Pencil, se má nový iPad nakonec jmenovat iPad Pro. Se svým větším bratříčkem má sdílet i paměťové a barevné varianty. Zmenšený iPad Pro má jít do prodeje už v pátek 18. března.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. mira (neregistrovaný)

  Jsem rad ze alespon Apple prichazi s novym a originalnim disagnem

 2. shepii (neregistrovaný)

  Takže po písmenku „s“ bude Apple používat pro označení designově recyklovaných modelů ještě „e“ a k tomu bude nové modely označovat „starou“ číslicí? Nechci trollit, ale nerazí náhodou Apple politiku jednoduchosti?

  • Radim (neregistrovaný)

   Vždyť to je jednoduché, ať to bude model s „s“,“e“, bez písmenka, jednoduše víš že budou k nerozeznání.

 3. Ježiš, vy naděláte. Teď má dva modely, bude mít tři. Velkého, středního a prcka. To bude problém se v tom vyznat?

  • mirek (neregistrovaný)

   Jo, je to problem, nekdy nebyl problem mit kazde zarizeni od Applu, co ted budu delat se trema?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *