Domů » Bleskovky » iPhone 5se na prvních renderech. Přijít má společně s 9,7″ iPadem Pro

iPhone 5se na prvních renderech. Přijít má společně s 9,7″ iPadem Pro

Apple chystá na 15. března (podle některých zdrojů 22. března) tiskovou konferenci, jejíž ústředním tématem mají být dva nové produkty – 4″ iPhone a 9,7″ iPad. V posledních týdnech se okolo těchto zařízení objevilo několik spekulací, tak si pojďme shrnout, co pro nás Apple s největší pravděpodobností chystá.

iphone5se1-650x420

iPhone 5se

Nový iPhone 5se má dostat 4″ displej, což potěší zejména současné majitele modelů 5, 5s a 5c, kteří se s většími úhlopříčkami displejů nejnovějších iPhonů nesmířili. Podle aktuálně uniklých schémat od výrobce obalů by se měl iPhone 5se podobat právě modelům 5/5s, avšak dojít má k přesunu zamykacího tlačítka z horní strany telefonu na stranu. Rozmístění ostatních prvků má zůstat stejné jako u modelů 5 a 5s, stejně tak se příliš nemají měnit rozměry.

5se1

V útrobách zařízení má tepat čipset Apple A9 v kombinaci s koprocesorem M9, tedy stejná sestava jako u nejnovějších iPhonů zajišťující například podporu živých fotografií. Chybět nemá ani nový 12Mpx fotoaparát a NFC čip s podporou služby Apple Pay.

iPhone 5se má být nabízen v šedé, stříbrné, zlaté a růžové barvě ve variantách s 16 a 64GB vnitřní pamětí.

iPad Pro 9,7

Druhým představeným produktem má být 9,7″ iPad, o němž se dosud hovořilo jako o iPadu Air 3. Vzhledem k jeho výbavě, která má zahrnovat výkonný čipset Apple A9X, čtveřici reproduktorů, pinový konektor pro připojení externí klávesnice Smart Keyboard, a také podporu stylusu Apple Pencil, se má nový iPad nakonec jmenovat iPad Pro. Se svým větším bratříčkem má sdílet i paměťové a barevné varianty. Zmenšený iPad Pro má jít do prodeje už v pátek 18. března.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments