TOPlist

iPhone 5 se vybarvuje: Tenčí a s větší úhlopříčkou displeje

Český internetový obchod zveřejnil fotografie pouzder, která jsou určena pro nový iPhone. Vypadá to, že se opravdu dočkáme většího displeje a menší tloušťky.

Na blogu provozovatelů internetového obchodu AppleMix.cz se objevilo několik fotografií nových pouzder, která jsou určená pro nadcházející verzi jablečného telefonu od Apple. Už v minulosti se na tomto blogu objevily fotografie pouzder pro iPad 2, jejichž pravost se následně také potvrdila. Pouzdra pro nový iPhone 5 pocházejí od stejného dodavatele, což přidává na důvěryhodnosti celé situace. Výrobci příslušenství dostávají od Apple rozměry nadcházejících produktů s předstihem právě kvůli tomu, aby mohli zavčas připravit nová pouzdra a další doplňky.

2011//iPhone5case/01.jpg

Podle fotografií pouzder je jasné, že iPhone 5 bude mít větší displej (zřejmě rovné čtyři palce). Současný iPhone 4 disponuje panelem o velikosti 3,5″ (kompletní specifikace). Změnit by se měla i tloušťka, oproti současným 9,3 mm by mohla klesnout na hodnotu pohybující se okolo šesti milimetrů. Zda tomu tak doopravdy bude, se dozvíme už příští týden; Apple má na úterý 4. října v Cupertinu naplánovanou keynote, která začne v 19:00 našeho času.

2011//iPhone5case/02.jpg

2011//iPhone5case/03.jpg

Aktualizace ve 22:15: Článek doplňujeme o nové video, na kterém je zachycena nefunkční maketa nového iPhone. Podle autorů videa jde pouze o jejich vlastní dílo, které si vytvořili na základě publikovaných spekulací. Tomu se nám ale nechce příliš věřit a spíše si myslíme, že jde o maketu telefonu, kterou Apple nedokázal uhlídat.

Zdroje: AppleMix, Jablickar

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku