iPhone 4 Case Program: Průvodce kryty, které můžete získat zdarma

Před několika týdny společnost Apple oznámila, že bude rozdávat majitelům iPhone 4 ochranný obal zdarma jako kompenzaci za problémy se ztrátou signálu. Víte ale, že Apple rozdává nejen onen pověstný Bumper, ale také kryty od jiných výrobců? Jablečný gigant dal na výběr z celkem 10 krytů a my vám poradíme, který je nejlepší. Pokud jste čerstvým majitelem novinky od Apple, máte do 30.9.2010 možnost získat kryt zdarma, objednat si jej můžete skrze tuto stránku a Apple vám na vlastní náklady vybraný kryt odešle.

Pokud si pozorně projdete registraci do tohoto programu, ke které budete potřebovat IMEI a seriové číslo svého iPhone 4, zjistíte, že Bumper není jediný kryt, který můžete od Apple zdarma získat. V nabídce je 10 krytů od renomovaných značek Belkin, Griffin, InCase nebo Speck. Předpokládám, že většina lidí bez váhání objedná Bumper aniž by věděla, co jsou kryty od ostatních výrobců zač a to je veliká škoda. Kryty od ostatních výrobců jsou opravdu kvalitní a mohly by pro vás být mnohem lepší než již zmiňovaný Bumper. Právě proto jsme pro vás připravili velký průvodce kryty, které nabízí iPhone 4 Case Program. Kryt je z České republiky možné objednat pouze přes webové stránky výrobce, ale například v americkém App Store je k dispozici speciální aplikace, kterou si od iPhone nainstalujete a objednávku uskutečníte skrze ni.

-

- Článek původně vyšel na spřáteleném serveru iPhoneTips.cz.

Apple iPhone 4 Bumper
O tomto krytu v hodnotě $29 se napsalo spousta textu nejen v naší recenzi Bumperu na iPhoneTips, ale prakticky po celém světě. Originální kryt Bumper se hodně proslavil, ostatně jako všechno od Apple, ale opravdu je tak výjímečný? Možná vás zklamu, ale Bumper je jeden z těch nejobyčejnějších krytů, které v „Programu krytů“ (jak český Apple nazval Case Program) najdete. Bumper bohužel nemá žádný ochraný prvek zadní (skleněné) strany telefonu, což si myslím bude v budoucnu největší problém tohoto krytu. Pokud ale chcete co nejméně nápadný kryt a nevyžadujete ochranu zadní části, Bumper je dobrá volba.

-

Belkin Shield Micra – Clear
Kryt v hodnotě $25 je jako jeden z mála vyroben z průhledného plastu (proto také v názvu slovo Clear), což může být v prvních měsících poměrně efektní. Obávám se ale, že až se průhledný kryt zapráší, poškrábe, nebo jen decentně nalomí, bude vypadat lacině. Další mínus krytu Micra je ten, že nedisponuje ochranou tlačítek hlasitosti.

-

Griffin Motif – Diamonds/Smoke
První kryt od značky Griffin, na který se dnes podíváme, je kouřově zabarvený a mírně průhledný. Jeho hlavní dominanta je určitě zadní část, která při nasazení na iPhone 4 imituje „diamanty“. Díky poloprůhlednému materiálu si užijete i znak Apple, který je vidět přes kryt. Konstrukce od Griffinu je na dobré úrovni, má kryté tlačítka hlasitosti i tlačítko na horní straně, a tak není důvod ho nedoporučit.

-

Griffin Perforated Silicon – White, nebo Black
Podle mě designově nejméně vyvedený kryt, který je vytvořen z děrované gumy. Z hlediska ochrany tlačítek a zadní části nebude pravděpodobně co vytknou, ale osobně bych o tomto krytu neuvažoval právě díky jeho designu. Pokud se vám ale líbí, můžete ho získat jak v černé, tak v bílé barvě. Jeho cena je původně $20.

-

Griffin Reveal Etch – Black Graphite
Tento kryt za $30 je nástupce oblíbeného modelu Reveal, který ale Griffin vybavil pouze čirou zadní části. Tento model disponuje imitací grafitu, což (předpokládám) bude iPhone 4 opravdu hodně slušet. Pokud si myslíte, že jde o nějaký speciální materál, tak vás zklamu. Jde skutečně jen o imitaci a kryt je vyrobený z plastu. Přesto je jeho zpracování opravdu kvalitní, o čemž svědčí i jeho vyšší cena. Vy ho můžete ale získat samozřejmě také zdarma.

-

InCase Snap Case – Clear, nebo Smoke
Tento kryt  v hodnotě $35 patří mezi ty, které se snaží působit co nejméně nápadně. K dostání je verze jak průhledná (Clear), nebo matná (Smoke – na obrázku). Designově se mi toto řešení opravdu líbí a myslím si, že je to rozumný kompromis mezi ochranou a designem. Všimnout si můžete jak nekrytých tlačítek hlasitosti, tak vrchní části. Pokud ale chcete minimalistický design, tak Bumper a právě tento kryt bude patřit mezi vaše favority. Výhoda tohoto krytu před bumperem je rozhodně ochrana zadní části.

-

Speck Fitted Case – Tartan
Tento kryt je tak trochu unikát, protože nabízí kromě plastu také tkaninu. Ano čtete správně, zadní černo-bílá část je tvořena textilem, což by mohlo proměnit vás iPhone 4 v poměrně originální zařízení. Ochrana také není na 100% úrovni, protože nekryje tlačítka, vrchní a spodní část. O to u tohoto krytu ale nejde, jde o již zmíněnou tkaninu. Původní cena je $30.

-

Speck PixelSkin HD
Druhý kryt značky Speck (a zároveň poslední kryt v nabídce Case programu) se jmenuje PixelSkin HD a jde pravděpodobně o jedničku v ochraně vašeho iPhone 4 ze všech zmíněných krytů. Jeho konstrukce vypadá opravdu hodně bytelně, kryje všechny důležitá místa a je vyroben z dost tlustého materiálu. Design zadní části je tvořet lesklým pozadím, z kterého vystupují matné kostičky. Tento kryt se mi opravdu líbí, protože jde o ultimátní uchranu nového iPhone 4. Jeho menší nevýhoda jsou paradoxně právě tloušťka materiálu, který iPhone 4 v kapse poměrně zvětší. Cena PixelSkin HD je $30.

-

Závěr a shrnutí
Jak jste již as pochopili, Bumper nemusí být jediný kryt z Case programu, který by vás mohl zajímat. Pokud nechcete kryt zadní části, Bumper bude ideální. Největší ochranu vám nabídne posledně jmenovaný PixelSkin HD a to především díky tloušce materiálu. Předpokládám,že hodně z vás chce kryt tenký, co možná nejvíce nenápadný a střízlivě vypadající. Pro tyto zájemce musím doporučit kryt InCase Snap Case.

Pokud vás zajímá, který kryt jsem si objednal já, tak vězte, že jsem zvolil kompromis mezi ochranou a střízlivým designem. Má volba padla na značku Griffin, konkrétně model Reveal Etch Graphite. Vyhovuje mi, že má kryté tlačítka a chrání zadní skleněnou část iPhone 4, která bude podle mě velice náchylná na náraz. Ať už si vyberete jakýkoliv kryt, dostanete ho zdarma a platit nebudete muset ani poštovné.

iPhoneTips.cz

13 komentářů

 1. asahi (neregistrovaný)

  iPhone 4 se mi designove hodne libi, ale ty kryty jsou vsechny odporny.

 2. RedRose (neregistrovaný)

  to je fakt…
  a jediny ktery asi za neco stoji je Belkin Shield Micra Clear… ten alespon nezdegraduje design…

 3. OVCA (neregistrovaný)

  trapnosť, ešte si budem na najdrahší šrot kupovať, resp. do 30 septembra dostávať zadarmo nejaké kondomy, aby som si mohol zavolať.
  veľa mobilov je už dávno z kovu, ale žiadne nemajú problémy zo signálom.
  ked apple nevie pracovať u iP s kovmi, tak nech sa do toho nesere, ale nech to spraví plast-sklo a hotovo

 4. Jak je vidět, tak některým modelům nepomůže ani použití laciných plastových materiálů:
  http://www.youtube.com/watch?v=KYI7o9f7-YE

 5. KVARK (neregistrovaný)

  Co to má být? To už tu úroveň tolik klesla, nebo prostě není o čem psát, že sem dáváte toto?

 6. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  KVARK: Nějak tyhle komentáře nechápu. Nikdo ně nenutí článek číst a od toho jsou u článků nadpisy a perexy, aby čtenář poznal náplň a buď si text rozklikl nebo jej přehlédl. Nebo ti vadí že tady teď byly dva články po sobě o iPhone? Tak to se neboj, až se představí WP7, tak se to tady bude hemžit informacemi o tomhle systému… ale teď je docela hluché období, takový „prázdninový dojezd“, od září zase „frčíme“ naplno :)

 7. pefiala (neregistrovaný)

  Tady se to nejak zvrhlo na recenze Apple produktu. Vzdycky jsem sem chodil pro super informace o WM, WP, Androidu,… ale ted mam pocit ze by se to mohlo prejmenovat na applemania.cz. No nic, snad nove WP7 aspon nebudete prehlizet…

 8. Andreas (neregistrovaný)

  Tak trochu souhlasím s KVARKEM, i když víc jsem vrtěl hlavou třeba nad želatinovým autíčkem :-). V této souvislosti si dovolím jeden OT a chtěl bych se zeptat Jirky Hrmy, podle jakého klíče se dělí informace do rubrik články, bleskovky, fórum? Jako dlouholetý spokojený čtenář smartmanie se v tom v poslední době trochu ztrácím. Dříve jsem se mohl spolehnout, že důležité a obsáhlejší informace jsem našel v článcích, ostatní podstatné v bleskovkách. Teď se spousta informací o Windows phone 7, o podobě často důležitých aplikací pro tento systém, jeho funkcionalitě, různá srovnání a další zajímavé informace objevují jen na foru, přičemž bych čekal, že by si zasloužily místo minimálně v bleskovkách, nejlépe pro lepší orientaci s novým logem WP7. Také mi nepřipadá v souvislosti s WP7, že by se za poslední cca měsíc jednalo o hluché období, spíš nárůst informací je podle mě enormní (hlavně v porovnání s dřívějším vývojem původních windows mobile), očekávaní jak mohu pozorovat i z jiných reakcí se zvyšuje a podle mě toto období před uvedením nového systému a několik měsíců po něm je pro novináře a jejich čtenáře zcela mimořádné. Můj pohled na řazení článků a zpráv, ber prosím Jirko jen jako konstruktivní kritiku a přání dlouhodobého čtenáře, aby mohl smartmanii mít jako hlavní orientační zdroj informací i v budoucnu. Ať se daří :-).

 9. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  pefiala: Když tu vyjdou dva články o iPhone 4 po sobě, tak to snad ještě neznamená, že se web začal zaměřovat jen na Apple produkty. Když si projdeš historii článků, tak tam převažuje Android a to samé se dá říci i o bleskovkách. O přehlížení WP7 se rozhodně nemusíš bát, ve fóru už je připravena zbrusu nová sekce http://smartmania.cz/forum/viewforum.php?f=143 a rozhodně tento systém nebudeme přehlížet.

  Andreas: Děkuji za kvalitní kritiku. Máš pravdu, že v poslední době se věci o WP7 objevují spíše ve fóru, ale je to z toho důvodu, že nechci čtenáře každým novým uniklým videem „otravovat“ přes bleskovky. Čas od času se totiž pod takovými zprávami ze zákoutí WP7 objevily komentáře na téma, proč se o „tom a tom“ píše, když to není důležité… tady se zkrátka potkávají názory čtenářů, kterým se WP7 líbí + těch, kteří jej ignorují. Z tohoto důvodu jsem se nyní rozhodl ty „méně podstatné“ věci o WP7 dávat přímo do nově vznikající sekce na fóru a až ty opravdu zajímavé věci nechat do článků a bleskovek. Ono navíc některé funkce WP7 se build od buildu mění, takže čekám na finální verzi, aby bylo možné psát nějaké opravdu podložené informace a ne „fakta“, která se s novým buildem změní. Každopádně se s tím pokusím něco udělat, tak snad SmartManii zachováš přízeň :)

 10. Kott02 (neregistrovaný)

  Musím říct že radši budu mít v ruce jen iphone 4 a zvykl bych si na vypadavaní signálu než jej mít oblečené v těch podivnostech ..

 11. Hans 20 (neregistrovaný)

  Někteří čtenáři by se možná už mohli smířit s tím, že doba článků o jednom OS (WM) je u konce. Naštěstí.

 12. Hans 20 (neregistrovaný)

  Mimochodem jsem si iP4 pořídil. Je na tom se signálem neskonale lépe než předchozí HD2. Kryt není třeba, jen bonus k fantastickému přístroji.

 13. jlp (neregistrovaný)

  Tiez mam od 12.9.2010 iP4 na sieti Orange SK a nech som skusal ako skusal, problemy so signalom nie su…ani ked ho rukou cely pevne obopnem…maximalne tak ubytok jednej ciarky…cely problem so signalom je asi v biednej sieti AT&T.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel