Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » iPhone 12 jako extrémně schopná kamera? Prý zvládne 4K video při 240 fps

iPhone 12 jako extrémně schopná kamera? Prý zvládne 4K video při 240 fps

Apple nás v září zaplaví novými telefony, rodina iPhone 12 by se měla skládat hned ze 4 členů. Přestože jejich výbava se bude lišit podle velikosti, počtu fotoaparátů či použitého displeje, v útrobách by měl u všech modelů tikat stejně výkonný čipset Apple A14. Od něj můžeme očekávat další mezigenerační nárůst výkonu, což bude poznat nejen v náročných aplikacích/hrách, ale i v záznamu videa.

iphone 12
iPhone 12 (ilustrační obrázek)

Ve první vývojářské verzi iOS 14 byly objeveny důkazy o tom, že by nové iPhony měly být schopné zaznamenávat video ve 4K rozlišení při neuvěřitelných 120 a 240 fps. Tímto by Apple předčil veškerou konkurenci, která se stěží dopracovává k záznamu 4K videa při 60 fps.

Nutno podotknout, že takto detailní záznam bude paměťově velmi náročný. Minuta 4K videa při 60 fps zabírá cca 700 MB paměti, u vyšší snímkovací frekvence nároky na paměť ještě porostou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments