Malý vs. velký: Nový iPad Pro má pomalejší procesor a poloviční RAM, ukazují testy

Apple předevčírem představil nástupce 9,7″ iPadu Air 2, který se však díky výrazně vyššímu výkonu, čtyřem reproduktorům a podpoře Smart Keyboard a Apple Pencil jmenuje iPad Pro (preview). Jméno odkazuje na 12,9″ model, který byl odhalen loni na konci léta, a z pondělní tiskové konference Apple vyplynulo, že si ponechal i jeho výbavu. Pravda to ale není.

iPadPro

Redaktor serveru TechCrunch Mathew Panzarino měl již tu čest se s novým iPadem Pro i iPhonem SE setkat a okamžitě obě zařízení podrobil benchmarku GeekBench, z něhož mimo jiné zjistil i velikost operační paměti obou zařízení; Apple totiž tuto položku u svých zařízení obvykle neuvádí. Zjištěný údaj je u iPadu Pro přinejmenším překvapivý – nemá totiž jako jeho 12,9″ kolega 4 GB RAM, ale pouze polovinu, tedy 2 GB stejně jako iPhone SE.

ipadproram

Kromě toho má menší iPad Pro malý hendikep v podobě mírně pomalejšího procesoru, tento údaj však již Apple na svém webu přiznává. Ve srovnání s čipem Apple A7 je procesorová jednotka A9X v malém iPadu Pro rychlejší 2,4×, zatímco u velkého iPadu 2,5×. Ještě rozdílnější situace nastává ve srovnání grafického výkonu.

129

 

Mathew Panzarino v benchmarku odhalil přesné rozdíly – procesor v 9,7″ iPadu běží na taktu 2,16 GHz, ve větším na 2,24 GHz. Nenechte se tedy zmást jménem, není iPad Pro jako iPad Pro. I přesto je však novinka výrazně výkonnější než iPad Air 2 a veškeré iPhony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. Johny (neregistrovaný)

    Jako za to názvosloví, to by jim měl někdy člověk chuť dát pár pohlavků… New iPad :D

  2. Michal (neregistrovaný)

    Ty ceny sou úplně mimo. To zas bylo keců jak bude mít 4gb ram a new 4k displej. Navíc chybí 64gb. Těšil jsem se na něj nicméně raději si koupím mini 4

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *