Domů » Bleskovky » iOS 9.3 naznačuje absenci konektoru na sluchátka pro příští iPhony

iOS 9.3 naznačuje absenci konektoru na sluchátka pro příští iPhony

O tom, že příští generace iPhonů bude postrádat standardní sluchátkový jack, se spekuluje již delší dobu a dokonce proti tomuto kroku vznikla i petice (více informací). Apple pochopitelně nemá důvod se k těmto spekulacím vyjadřovat, avšak kód poslední beta verze iOS 9.3 naznačuje, že na každém šprochu může být pravdy trochu.

Kromě odkazů na podporu rychlého připojení Li-Fi se v kódu iOS našly řádky s řetězcem „Headphones.have.% Sinput.NO.“ Tato část kódu údajně v předchozích verzích nebyla, a tak je možné, že Apple skutečně svůj systém na absenci sluchátkového jacku připravuje. Příští iPhony mají být údajně tak tenké, že by se do nich 3,5 mm port nevešel, avšak například nejtenčí smartphone na světě, Vivo X5 Max s tloušťkou těla 4,75 mm, sluchátkový jack nepostrádá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments