iOS 7 již běží na 85 procentech zařízení od Apple

Málokterý výrobce mobilních zařízení se může pochlubit tak vysokým podílem přístrojů s aktuální verzí systému, jako právě Apple. Přestože verze iOS 7 vzbudila v počátcích rozpaky, neboť přinesla výrazně graficky inovované prostředí s plochým vzhledem a některé starší modely iPhone měly po aktualizaci potíže s rychlostí prostředí, nachází se iOS 7 aktuálně na 85 % zařízení.

  

Tyto údaje pocházejí přímo ze statistik Apple App Store za celý minulý týden. 12 procent patří předchozí verzi systému iOS 6, starší verze okupují již jen 3 % přístrojů. Zákazníci Apple jsou značce loajální a pořizují si nová zařízení, o čemž svědčí nízký podíl starších verzí systému. Uvidíme, jak tyto vody rozvíří nová verze systému iOS 8, která má být představena v letošním roce společně s novou verzí iPhone.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. weth (neregistrovaný)

  Pekne. Nepremysleli jste nad bleskovkou o prodejich iP5c ve ctvrtem kvartalu 2013? [odkaz]

  • Petr (neregistrovaný)

   ty jsou mizerné, protože plastový shity si kupujou jen chudáci, a těch mezi uživateli Applu moc není, chudáci totiž nosí v kapsách Samsungy :-)

  • maxxz (neregistrovaný)

   Spíš by mě zajímalo kolik lidí je s iOS7.x spokojeno, uživatelé iPhonu 4 a 4S asi radostí do stropu neskákají :-))

  • spellshaper (neregistrovaný)

   Včera jsem měl možnost iOS7 na iPhone 4 vyzkoušet a je to nepoužitelné. Vzhledem k tomu, jak Apple ty aktualizace vyloženě nutí je 85% ještě málo.

  • uni (neregistrovaný)

   7.1 je významná aktualizace pro iPhone 4x, výkon je nyní v pořádku. GUI je pro tyto úhlopříčky také plně funkční.

  • Pepa (neregistrovaný)

   Souhlasím se Spellem, jak přišel os 7 tak všichni chtěli vyzkoušet, ale už nemohli zpátky, až později se to profláklo že je to na iP 4 nepoužitelné…

  • David (neregistrovaný)

   Mnoooo…..zase na druhou stranu už iOS7 v základu byl o několik příček na před oproti srovnatelně starým andoridům že. A s iOS 7.1 jsou i starší iphony a iPady zase svižné

 2. pompier (neregistrovaný)

  Mám 4Sku a se sedmočkami spokojený jsem, takže nevím…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *